Brno dá 12,4 milionu na stavbu sportovní haly na Lesné, stát bude 60 milionů

Vložil
ČTK
22.06.2021 10:20
Brno

Lesná

Brno – Brno dá 12,4 milionu korun na stavbu sportovní haly na Lesné, kterou vybuduje za 60 milionů korun spolek Aréna Lesná. Poskytnutí dotace dnes schválili zastupitelé. Podmínkou je, že spolek musí získat také dotaci od Národní sportovní agentury. Hala s 300 místy by měla sloužit například pro florbal nebo házenou.


Poskytnutí dotace bylo součástí balíku více bodů, pro které zvedlo ruku všech 42 přítomných zastupitelů, nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel. Hala je plánovaná v jižní části sídliště Lesná pod kruhovým objezdem u ulic Okružní a Seifertova.

Brno jako podmínku pro poskytnutí více než 12 milionů stanovilo, že spolek musí před získáním peněz doložit rozhodnutí o přidělení dotace z Národní sportovní agentury. Na halu by měla přispět částkou 42 milionů korun. Zbylých šest milionů uhradí samotný spolek.

V místě jsou nyní technické budovy, které ustoupí nové stavbě. "Čtvrť Lesná doposud nedisponuje adekvátním sportovištěm, které by vyhovovalo jak kapacitně, tak bezpečnostně a sloužilo by dětem i dospělým," uvedl už dříve radní Brna pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Zařízení podle něj bude sloužit sportům jako florbal, házená, futsal, volejbal, korfbal, badminton a další. Projekt také počítá s bezbariérovým vstupem jak do zázemí haly, tak i na ochoz s kapacitou 300 lidí.
0 komentářů
přidat komentář