Brno chce vytvořit v lokalitě Kociánka areál sociálních služeb

Vložil
ČTK
04.09.2019 08:20
Brno


Brno - Brno plánuje vybudovat areál sociálních služeb v lokalitě Kociánka. Zastupitelé dnes schválili poskytnutí 60 milionů korun na projektovou přípravu. Město tam počítá se stavbou domovů seniorů, domů s pečovatelskou službou i se zvláštním režimem, ale i bytových domů. Odhadované náklady na stavbu domů jsou zhruba půl miliardy korun, řekl novinářům náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD).


S projektovou přípravou se počítá v letech 2019 až 2022. Podle Pospíšila některé dokumenty budou i dříve. Stavby by se pak uskutečnily v dalších letech. V místě vznikne podle plánů v první etapě pavilon domova pro seniory se 160 místy, dva domy s pečovatelskou službou, menší domov se zvláštním režimem pro osoby s těžkou poruchou autistického spektra i přístavba stávajícího domova pro seniory, která zvýší kapacitu o dalších 180 lůžek.

V druhé etapě se pak počítá se stavbou tří čtyřpodlažních bytových domů. Část pozemku by měla sloužit pro výstavbu prvního dětského hospice v České republice, který plánuje po dohodě s městem postavit organizace s názvem Dům pro Julii. V lokalitě už nyní funguje centrum Kociánka, které pomáhá handicapovaným dětem i dospělým.

Město také zvažuje, že propojí lokalitu Kociánka s oblastí Lesná výstavbou nového mostu. Na Kociánku totiž vede pouze jedna cesta. Odhadované náklady na most se pohybují okolo 30 milionů.

Brno má zhruba tisícovku bytů pro seniory v domovech s pečovatelskou službou a asi 2000 lůžek v domovech pro seniory. Stále však eviduje stovky žádostí o umístění do těchto zařízení.
0 komentářů
přidat komentář

Související články