Brno chce koupit od ministerstva obrany tělocvičnu u Anthroposu

Vložil
ČTK
05.02.2019 20:05
Brno

Pisárky

Brno - Brno může koupit od ministerstva obrany chátrající nevyužívanou tělocvičnu u muzejního pavilonu Anthropos. Schválilo to dnes zastupitelstvo. Cena by měla být zhruba 11 milionů korun. Převod musí ještě schválit ministerstvo obrany, řekl novinářům radní Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Podle něj je potřeba objekt rekonstruovat, stát to bude kolem 20 milionů korun.


Získáním nevyužívané tělocvičny město ucelí území, kde v budoucnu plánuje vybudovat sportovní lokalitu za čtvrt miliardy korun. "Máme hotovou územní studii celkového areálu, v níž je ta tělocvična zakomponovaná. U ní se počítá s opravou asi za 20 milionů," uvedl Suchý.

Město zatím nemá představu, k čemu přesně bude tělocvična sloužit. "Máme ale na stole žádost od zástupců sportu BMX, což je zjednodušeně řečeno skate park na kolech. Je to nový olympijský sport. Jedna Brňačka a chlapec, který v Brně trénuje, mají možnost dostat se na olympiádu, pokud získají možnost trénovat v zimě pod střechou," řekl Suchý. O využití se ale bude jednat.

Odkup město považuje za významný krok. "Tělocvična je krásný stavební objekt, ale nevyužívá se a je zchátralá. Získáním do majetku ji budeme postupně rekonstruovat," doplnil náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Brno chce tělocvičnu zařadit do správy městské společnosti Starez-Sport, která se stará o sportoviště.

Město plánuje za muzejním pavilonem Anthropos vybudovat v příštích letech zhruba za čtvrt miliardy sportovně-rekreační oblast. V areálu časem vzniknou kromě hřiště na malou kopanou a bruslařského oválu i víceúčelová hřiště nebo plochy pro plážový volejbal a fotbal, ale také střelecká plocha a lezecká stěna. Součástí bude prostor s oddechovou zónou či místo pro děti. Na areál bude navazovat trasa cyklostezky, která spojuje severozápadní a jihovýchodní část města.
0 komentářů
přidat komentář