Brněnští radní schválili prodej hotelu Myslivna

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
29.07.2008 23:20
Brno

Brno - Hotel Myslivna, který obklopený lesy funguje na okraji Brna, nejspíš změní majitele. Město Brno chce objekt prodat. Záměr dnes schválili městští radní. Podle odhadu ceny hotelu se domnívají, že město obchodem utrží nejméně 135 milionů korun. Je to minimální cena, s níž se zájemci mohou hlásit, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Oliver Pospíšil.
    Podle něj město nejspíš při prodeji bude preferovat investora, který za hotel nabídne nejvíc peněz. Zájemci ale budou muset splnit i další podmínky. Kdo se bude chtít do nabídkového řízení přihlásit, bude muset složit desetimilionovou kauci. "To, aby si z nás dobrodruzi nedělali legraci," řekl náměstek.
    Kromě toho bude muset pravděpodobně budoucí vlastník v příštích deseti letech objekt provozovat jako hotel. Město si po tu dobu asi nechá předkupní právo, uvedl náměstek. Zájemci o koupi se podle Pospíšila už hlásí.
    Hotel Myslivna město prodává, protože se podle Pospíšila příliš nehodí do portfolia městského majetku. Současný nájemník navíc volá po rekonstrukci, do níž město nechce vkládat peníze. Nechce se ani zavázat k dlouholetému, dvaceti- nebo třicetiletému nájmu v případě, že by do modernizace hotelu investoval současný nájemník, uvedl náměstek.
    Hotel Myslivna chce město prodat ještě letos. Peníze získané z prodeje použije podle Pospíšila na kofinancování projektů, na které dostane Brno dotace z Evropské unie.
0 komentářů
přidat komentář

Související články