Brandýs n. Lab. plánuje postavit do roku 2026 lávku pro pěší a cyklisty přes Labe

Vložil
ČTK
09.01.2023 20:45
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem plánuje vybudovat novou lávku pro pěší a cyklisty přes Labe. Měla by stát na místě původního mostu pod brandýským zámkem. Předpokládané náklady jsou 47,3 milionu korun, na 85 procent částky může město dostat evropskou dotaci. Letos chce vybrat stavební firmu, hotovo by mělo být nejpozději do září 2026, řekla ČTK za město Kateřina Stránská.


"Jednalo by se o zcela novou stavbu pro pěší a cyklisty. Ovšem v místě, kde stál původní most vedoucí přes Labe, který byl v roce 1932 z důvodu regulace Labe zbořen. Stále jsou v tomto místě ale patrné mostní pilíře," uvedla Stránská.

Lidé v Brandýse dnes mají jedinou možnost, jak se dostat z jedné části souměstí do druhé, a to frekventovaný Most Generála Lišky. Přes něj podle Stránské zároveň směřuje také veškerá doprava, která projíždí středem města. "Pro motoristy je ještě alternativou objet to po dálnici D10. Pěší ale jinou možnost nemají," doplnila.

Městští radní minulý týden rozhodli také o vytvoření takzvaného cyklogenerelu, který navrhne cyklotrasy ve městě i blízkém okolí. Jeho součástí má být například návrh na sjednocení mobiliáře, podpora cyklodopravy na městských akcích nebo zprovoznění cyklotras ke školám.
0 komentářů
přidat komentář