Boleslav chce zastřešit venkovní bazén a vybudovat krytý akvapark

Vložil
ČTK
02.10.2009 17:10
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Lidé v Mladé Boleslavi by se měli na podzim příštího roku dočkat otevření krytého akvaparku. Nepůjde však o kompletní novou stavbu, jak bylo původně zamýšleno. Město se chystá pomocí speciální konstrukce zastřešit víceúčelový bazén na venkovním koupališti a k němu připojit jiný objekt, v němž budou další menší bazény a služby. Podle odhadů to bude stát 150 milionů korun, zcela nové akvacentrum by stálo o 100 milionů víc, informoval dnes novináře primátor Raduan Nwelati.

    Areál koupaliště s novým akvacentrem bude mít rozlohu přes 4700 metrů čtverečních. "Předpokládáme, že náklady na kryté akvacentrum by měly dosáhnout maximálně 150 milionů korun. Budeme se snažit, aby to bylo i méně," řekl primátor.
    Stavba je plánována tak, aby neohrozila zahájení letní sezony venkovního koupaliště, které se plánuje zhruba od 15. května. V létě bude možné dokončit vnitřní úpravy, po skončení sezony a uzavření venkovní části koupaliště se zastřeší víceúčelový bazén a plynule začne provoz nového akvacentra. I v chladnější části roku se budou tedy moci návštěvníci centra koupat ve víceúčelovém bazénu a využívat jeho atrakce včetně velkého toboganu.
    V dvoupatrové novostavbě navazující přímo na tento bazén budou další bazény, šatny, sociální zařízení, sprchy a wellness centrum. V patře novostavby je plánována restaurace a velká terasa. V objektu bude soustředěno i veškeré další zázemí, sklady a technologie.
    Střešní konstrukci bude v letním období opět možné odejmout a umožnit koupání pod širým nebem. "Toto řešení je ekonomicky výhodné. Využitím stávajících technologií na koupališti výrazně ušetříme jak při počáteční investici, tak i na provozu centra. Skutečně efektivně využijeme potenciál koupaliště a lépe zhodnotíme investice, které jsme do něho již dříve vložili," podotkl Nwelati. Komplex je připravován tak, aby ho bylo možné do budoucna případně rozšiřovat a doplňovat o další bazén.
    Boleslav chce také jednat s Povodím Labe o možnosti rozšířit areál koupaliště na travnaté plochy u říčky Klenice. Další jednání se chystají i s provozovatelem plaveckého bazénu v místní sokolovně. Město jej chce do budoucna získat, zrekonstruovat a vytvořit tak ve městě další prostor především pro sportovní plavání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články