Bohdaneč staví sportovní halu za 61 milionů korun

Vložil
ČTK
06.05.2019 20:00
Lázně Bohdaneč


Lázně Bohdaneč - Město Lázně Bohdaneč na Pardubicku staví sportovní halu. Hotová bude na konci příštího roku. Stavební firma začala dělat pozemní práce. Město za nové sportoviště zaplatí kolem 61 milionů korun. ČTK to řekl starosta Vladimír Šebek (Změna pro Bohdaneč).


"Máme první komplikaci. Objevila se tam kanalizace, která nebyla zakreslená v projektu, musíme ji přeložit. Nedala se předvídat. Bude to stát nějaké peníze navíc," řekl Šebek.

Sportoviště budou tvořit tři objekty, vlastní hala, patrová přístavba se šatnami a malý sál se vstupním koridorem do haly. Zastavěná plocha bude mít přes 1500 m². Do hlediště se vejde 130 lidí.

Sportovní halu město staví v areálu základní školy, která má zatím jen malou tělocvičnou. Děti ještě chodí cvičit do sokolovny, kde trénují i místní sportovní spolky.

"Spolky mohou trénovat v sokolovně, ale nemohou uspořádat turnaj, není tam na ně místo. Halu stavíme pro naše potřeby, pro školu, kluby a veřejnost," řekl starosta.

Halu chtělo město postavit už v minulosti. Za první projekt zaplatilo osm milionů korun, z úspornější varianty do 78 milionů korun nakonec investice zdražila na 133 milionů korun, což zastupitelé odmítli. Město si potom nechalo zpracovat projekt za 1,5 milionu korun a nyní počítá s cenou 61 milionů korun. Investici zaplatí z rozpočtu a úvěru.
0 komentářů
přidat komentář