Blansko nabídne developerům pozemky se starými skleníky

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
21.02.2014 13:50
Blansko

Blansko - Blansko nabídne patrně už v březnu developerům k nové výstavbě 38.000 metrů čtverečních na nábřeží Svitavy. Na těchto pozemcích města stojí skleníky zemědělské společnosti Zera Rájec. Nahradit by je podle plánů radnice měl objekt s obchody s oblečením, sportovním zbožím, popřípadě s vybavením pro kutily. ČTK to dnes řekl blanenský místostarosta Jiří Crha (ČSSD). Předpokládá, že o pozemky bude zájem.

    Blansko má přes 21.000 obyvatel a je v něm již pět supermarketů. Podle Crhy proto radní o obchody tohoto typu nestojí. Doplnil, že s vybudováním dalšího supermarketu by mohli dát souhlas pouze v krajním případě, pokud by investor vytvořil v objektu také pasáž s prostorami pro další obchody.
    Vedení města by chtělo do léta najít investora pro projekt. Na prodeji pozemků by mohlo vydělat okolo 30 až 35 milionů korun. Chce je investovat do rozvoje Blanska. Radnice plánuje zvelebení nábřeží Svitavy, z něhož bude odpočinková zóna.
    Crha zdůraznil, že investor se musí domluvit s majitelem skleníků na tom, jak s těmito objekty naložit. To může podle místostarosty mírně snížit očekávaný zisk z prodeje.
0 komentářů
přidat komentář