Between Conflicts - 3D tištěné betonové opevnění

Zdroj
Ing. arch. Jiří Vítek, ICE
Vložil
Tisková zpráva
06.10.2022 10:25
Praha

Staré Město

Jiří Vítek

ICE během své první účasti na Designbloku představí netradiční formu svého unikátního 3D tištěného opevnění. V rámci programu DesignBloku proběhne přednáška “Between conflicts” 6. října 2022 v 12:30 hodin architekta Jiřího Vítka, v prostorách kláštera Gabriel Loci (Holečkova 10, Smíchov, Praha), na Reflex Stage.

Speciálně pro designovou přehlídku upravil ICE checkpoint tak, že vnitřek objektu je itisknutý s patterny generovanými pomocí AI, inspirovaný Ukrajinskými dětmi v secesním lese. Les je tématem letošního Designbloku. Vnější strana checkpointu si zachovala své vojenské vzezření. ICE chce tímto rozdílem upozornit na konflikt, ve kterém se Evropa nachází: zatímco my se můžeme schovat uvnitř v pohodlném prostředí a debatovat o válce, za našimi hranicemi probíhá reálná válka. Z této myšlenky se zrodil název prezentace – “Between Conflicts”, tedy “Mezi konflikty”. Pavilon je kontextualizován na místo zahrady Uměleckoprůmyslového muzea. Pomocí průhledů zapojuje prvky zahrady a noblesní fasádu Rudolfína. Stěna orientovaná ke kašně je zčeřena a její forma manifestuje možnosti 3D tisku.

Designblok je nejstarší, největší a nejdůležitější přehlídka designu a módy v České republice. Jeho součástí jsou workshopy, semináře, módní přehlídky nebo panelové diskuse. Expozice společnosti ICE bude přístupná od 5. do 9. října 2022 v prostorách pražského Umělecko- průmyslového muzea.
0 komentářů
přidat komentář

Související články