Babiš a Dostálová budou jednat se svazem měst o stavebním zákonu

Vložil
ČTK
13.01.2020 09:40
Praha

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) budou dnes dopoledne na úřadu vlády jednat s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem o návrhu stavebního zákona. Svaz normu označil za natolik špatnou, že je třeba vypracovat zcela nový návrh.


Podle ministerstva pro místní rozvoj má nový zákon urychlit a zjednodušit povolování staveb. Povolovací řízení u staveb by se mělo zkrátit ze současného průměru 5,4 roku na jeden rok, norma by měla platit od poloviny roku 2023. Lukl kritizoval zejména plánované převedení úředníků zabývajících se stavební agendou z obcí na stát.

Výtky k připravované legislativě mají i další. Ministerstvo vnitra varovalo před možným zablokováním stavebního řízení až na rok a půl kvůli převodu agendy. Velká města vyjádřila obavy o možnost ovlivňovat územní plánování. Novelu kritizují i památkáři nebo hasiči. Podle premiéra je nový stavební zákon nutný, aby se zrychlilo povolování staveb, které v Česku patří mezi nejpomalejší na světě. Vyzval i opozici, aby s vládou na úpravě stavebního zákona spolupracovala.
0 komentářů
přidat komentář

Související články