Autorem projektu Truhlárna jsou under-construction architects

Vložil
Tisková zpráva
08.02.2017 17:05
under-construction architects

Praha - Developerská skupina T.E úspěšně získala pravomocné stavební povolení a v polovině ledna vyčištěním a vyklizením parcel zahájila stavební práce na Truhlárně. Komplex čtyř rodinných domů vyroste na místě bývalého zájezdního hostince a staré truhlárny, uprostřed malebných uliček památkové oblasti Tejnka na Praze 6. Architektům se podařilo přirozeně navázat na atmosféru starého Břevnova a zároveň splnit veškeré nároky kladené na nejvyšší rezidenční segment.

Za architektonickým a projektovým řešením Truhlárny stojí kancelář under-construction architects, interiéry navrhlo londýnské studio Jestico + Whiles a o zahrady i dekorační zeleň na fasádě se postarali zahradní architekti z českého ateliéru Flera. Při tvorbě funkčního i estetického zadání pro architekty se partneři T.E nechali inspirovat townhousy z Londýna a New Yorku - městskými rodinnými domy o více patrech s útulnou menší zahradou funkčně propojenou s obývacím pokojem. Takové budovy kombinují životní prostor a soukromí rodinného domu bez náročné údržby rozlehlého pozemku. Neméně důležitá byla zahraniční inspirace také pro požadavek nakombinovat historickou uliční fasádu s moderními technologiemi a architekturou interiérů a zahradní části.

Každý z rodinných domů má své vlastní domovní znamení s odkazem ke staré truhlárně, svou vlastní identitu symbolizovanou například dlátem či pilkou. Domy mají tři nadzemní a jedno podzemní podlaží s úložným, technickým či specificky funkčním zázemím, a dále společné podzemní parkování pod zahradami, kde nechybí ani stání pro hosty. Jednotlivá podlaží se prosklenými plochami a terasami otevírají do jižních zahrad, strana do ulice oproti tomu odcloňuje čilý městský život. Pomyslnou třešničkou na dortu je střešní terasa, která rezidentům nabídne výhled na úchvatné panorama Hradčan. Promyšlené dispoziční řešení využívá každý volný prostor. Autoři projektu mysleli i na takové detaily, jako je místo pro wellness, saunu či posilovnu, v každém domě bude instalován také osobní výtah. Všechny domy jsou stavěny tak, aby vyhověly nejnáročnějším požadavkům energetického štítku A.
0 komentářů
přidat komentář