Architekt Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu

Vložil
ČTK
08.09.2020 17:10
Kladno

Josef Pleskot

Kladno – Architekt Josef Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu. Jeho ocelová konstrukce má připomínat indu- striální historii města. Most by měl stát do pěti let. Nyní radnice vypíše tendr na projektové práce. Následovat bude povolovací řízení a výběr dodavatele. Studii město spolu s architektem veřejnosti představí 10. října. Cena nového mostu včetně demolice nynějšího bude podle odhadů zhruba 200 milionů korun, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.


Nynější most postavený v 60. letech minulého století je ve špatném technickém stavu. Vede nad Sítenským údolím, které je jednou z největších zelených ploch ve městě. Zároveň je důležitou dopravní spojnicí mezi částí Sítná a centrem města. Pro motorovou dopravu budou na novém stejně jako na současném mostě sloužit čtyři pruhy.

"Sítenský most plní funkci nejen dopravní, ale také městotvornou, spojuje důležité části města a krajinotvornou. Na estetiku návrhu jsme kladli velké nároky. Studie obsahuje statické, architektonické, dopravní řešení a také postup výstavby," uvedl Pleskot. Délka nového mostu by měla být 114 metrů, šířka včetně dvoumetrové štěrbiny uprostřed činí 23,8 metru.

"Návrh splňuje naše požadavky a v mnoha aspektech je i předčil. Velmi důležité je, že během stavby bude zachována polovina mostu pro průjezd MHD," podotkl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Návrh podle něj velkoryse řeší chodníky a pruhy pro jízdní kola po obou stranách mostu a nabídne více prostorů i odpočinková místa s výhledem do údolí.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
obrázky prosím
Karel Nevrlý
09.09.20 05:30
zobrazit všechny komentáře

Související články