Stavbou Moravskoslezského kraje je aula Vysoké školy báňské

Zdroj
Vladislav Sobol
Vložil
ČTK
19.06.2007 23:00
Ostrava

Ostrava - Cenu Grand Prix v prvním ročníku soutěže Stavba roku Moravskoslezského kraje získala aula a centrum informačních technologií Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Veřejnost ocenila v  internetovém hlasování jako nejlepší stavbu loňského roku parkovací dům firmy Koma v Ostravě-Porubě. ČTK to řekla tajemnice soutěže Martina Smýkalová.
    Projektanti a stavebníci soutěžili v pěti kategoriích. Mezi stavbami občanské vybavenosti získala první cenu kromě auly VŠB-TUO také rekonstrukce objektu ostravské knihovny s divadlem Aréna. V kategorii bytových domů zaujala porotu nástavba bytů a řešení fasád na Hlavním náměstí a Zámeckém náměstí v  Krnově. Mezi průmyslovými stavbami se nejlépe umístil provozní areál firmy Bohuslav Mrozek v Bystřici na Frýdecko-Místecku a jako nejlepší dopravní, inženýrskou nebo průmyslovou stavbu vyhodnotili odborníci opravené autobusové nádraží v Hlučíně na Opavsku.
    Zvláštní cenu poroty získala dostavba Ústavu sociálné péče v Pržně na Frýdecko-Místecku.
    Soutěž si podle organizátorů klade za cíl seznámit veřejnost se současnou úrovní stavitelství a architektury a přilákat mladé lidi ke stavebnictví a tradičním řemeslům. Stavební výroba v kraji totiž díky příchodu nových investorů roste, učiliště jsou ale poloprázdná a firmy v regionu mají obavy z nedostatku kvalifikovaných pracovníků.
    "Chceme mladým lidem ukázat, že stavebnictví je perspektivní obor. Podle statistik totiž hrozí, že za několik let budou muset firmy z  Moravskoslezského kraje dovážet zedníky a pracovníky dalších profesí z jiných regionů a ze zahraničí," řekl ČTK předseda krajské rady Svazu podnikatelů ve stavebnictví Pavel Ševčík.
6 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
soutěžení...
Pavel Nasadil
20.06.07 10:41
RE:soutezeni...
D.Sch
20.06.07 03:54
Aula
Libor Sošťák
21.06.07 08:13
V porotě byli asi taky ing :))
ovo
26.06.07 11:04
re: soutěžení
tovyx
26.06.07 02:13
zobrazit všechny komentáře

Související články