O nejlepších stavbách bude příště rozhodovat Akademie architektů

Zdroj
Soňa Remešová
Vložil
ČTK
16.05.2007 00:15
Praha

Praha - Obec architektů a Česká komora architektů uvažují o  změnách v organizaci architektonické Grand prix. Od příštího roku by podle jejich plánu měla vzniknout Akademie architektů, kteří by nominovali do soutěže nejlepší české stavby. Vedle toho chtějí organizátoři soutěže zapojit do akce více média.
    Předseda Obce architektů Oleg Haman dnes novinářům řekl, že s Českou televizí architekti vyjednávají o pravidelném pořadu o stavbách, jejichž kvalitu by diváci posuzovali telefonickým hlasováním.
    Obec architektů a komora se letos v pořádání Grand prix spojily poprvé. Pozměnily pravidlo, podle něhož mohli do soutěže zasílat své práce pouze architekti. Letos nominace mohly poprvé vzejít z řad veřejnosti. To by mělo zůstat normou i  příště, přičemž akademie by měla právo přidat další své návrhy.
    O výsledcích soutěže bude i nadále rozhodovat mezinárodní porota. Počítá se nicméně také s hlasováním veřejnosti. Otevření soutěže by podle předsedy komory architektů Dalibora Boráka mělo přispět k diskusi o architektuře ve společnosti. Nyní řada týmů, jejichž díla jsou špičková, podle něj své práce do soutěže neposílají, což ubírá akci na prestiži. To bychom chtěli změnit, uvedl.
0 komentářů
přidat komentář