Muzeum umění Olomouc připravuje architektonickou soutěž na Středoevropské forum

Zdroj
Muzeum umění Olomouc
Vložil
Tisková zpráva
04.09.2007 13:35
Muzeum umění Olomouc připravuje architektonickou soutěž k projektu Středoevropského fora. Projektový záměr, který počítá jednak s rekonstrukcí stávajícího objektu muzea v centru staré Olomouce, jednak s přístavbou v proluce v jeho sousedství, vybralo ministerstvo kultury mezi možné kandidáty na podporu z evropských fondů v rámci Integrovaného operačního programu. Soutěž bude vyhlášena s největší pravděpodobností na podzim letošního roku.
    Projektový návrh s oficiálním názvem Muzeum umění Olomouc – Středoevropské forum počítá s rekonstrukcí muzejního objektu a jeho doplněním o nové funkce, které by vyžadovala přístavba Středoevropského fora. A právě nový objekt, který má vzniknout částečnou zástavbou proluky v sousedství muzea o rozloze zhruba 1800 m², je další částí projektu.
    „Středoevropské forum by mohlo podchycovat různorodé projevy výtvarné kultury středoevropského regionu, budovat jeho stálé expozice, pořádalo by krátkodobé výstavy, případně větší střednědobé přehlídek typu bienále či trienále a zahrnovalo by také nový centrální depozitář uměleckých děl a mezinárodní badatelské centrum – knihovnu, multimediální centrum a archív,“ přiblížil ideový záměr ředitel Muzea umění Olomouc Pavel Zatloukal s tím, že SEF by se soustřeďovalo na prezentaci výtvarné kultury zemí střední Evropy a viszegradského prostoru (ČR, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo a Polsko).
    Vzhledem k tomu, že MUO chce intenzivně pokročit v konkretizaci projektového návrhu, připravuje již nyní architektonickou soutěž, jejíž předmětem bude ideové, architektonicko-urbanistické řešení rekonstrukce Muzea umění Olomouc a přístavby Středoevropského fora. Muzeum soutěž vyhlásí prostřednictvím médií, odborných časopisů i profesních sdružení nejpozději v listopadu letošního roku.

Podrobnější informace o projektu jsou zveřejněny na internetových stránkách www.olmuart.cz.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
nove muzeum
Voyager
04.09.07 07:30
Menší varování
Laskonka
05.09.07 05:51
...Laskonka je krásnej nick!...
šakal
06.09.07 02:16
zobrazit všechny komentáře

Související články