JFK 2008 – vítěz kategorie design

Obytný dvoukolák

Zdroj
Ještěd f kleci
Vložil
Tisková zpráva
23.01.2009 08:45
Vojtěch Malina
ateliér: Ing.arch. Akad.arch. Jan Hendrych / konzultant: Ing.arch. Ing. Jiří Janďourek
archiweb: Porota měla na posouzení každého projektu jen pár minut, viděla pouze jednu plachtu a mohla posuzovat až jeho konečnou podobu. Nás by přesto zajímala cesta a vývoj projektu v průběhu semestru. Můžeš se ohlédnout a shrnout cestu, jak se upřesňovalo zadání, pilovala podoba a (zda vůbec) prospívaly konzultace?

Vojtěch Malina: Zadání bylo jednoduché - mobilní přístřeší pro bezdomovce. Na začátku jsem provedl malý soukromý brainstorming. Vypsal jsem si všechny druhy mobilních prostředků, i úplné absurdity, z nichž jsem vybral 3 nejlepší. (Reklamní vzducholoď, rudl s krabicí, kolo s vozíkem.) Ty jsem prezentoval u první konzultace Z první konzultace jsem neměl dobrý pocit. Ještě tomu něco chybělo. Několik dní jsem se zajímal o bezdomovce. Každé ráno jsem je viděl jak si tlačí dvoukolák do kovošrotu. tento pohled mi ukazoval že bezdomovec má pouze dvoukolák spacák a lahev rumu. V tu chvíli už bylo jasno... Druhá konzultace dopadla o poznání lépe. A pak již šlo vše bez větších problémů.

archiweb: Průvodní zpráva k většině projektů vzniká poslední noc před odevzdávkou, čemuž pak odpovídá stylistická úroveň. Nedůležitost psaného slova jde ruku v ruce s veřejným tajemstvím, že "arhitekti nečtou a jen si prohlíží." Dokázal byste přesto v několika stručných větách popsat svůj vítězný projekt?

Vojtěch Malina: Fotografie řekne víc než 1000 slov.

archiweb: Co sis kromě ceny odnesl ze slavnostního večera?

Vojtěch Malina: Skvělý pocit z nečekaného ocenění. a hlavně chuť do dalších projektů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
GI
Pavel Schneider
31.01.09 09:34
zobrazit všechny komentáře

Související články