Lipea, s.r.o.

Lipea, s.r.o.

Klášterní 245, 470 01 Česká Lípa
+420 724 830 568
+420 602 147 939
lipea@lipea.cz

LIPEA – spolehlivý dodavatel klinkerových materiálů

Naše společnost LIPEA se zabývá dodávkami lícových cihel, pásků i dlažeb od roku 1995. Dodáváme toto zboží obchodním společnostem, stavebním firmám i soukromým investorům. Provádíme i stavební realizace fasád z lícových cihel i pásků.
Naši vlastní činnost zajišťujeme stálými zaměstnanci, kteří mají v oboru zkušenosti a dokáží zákazníkům poradit při výběru materiálu i při realizaci stavby.
Rádi Vás přivítáme také v naší vzorkovně v České Lípě, kontaktujte nás na tel: +420 724 830 568 nebo e-mailem: lipea@lipea.cz.

Naší snahou je realizaci fasád co nejvíce usnadnit všem zúčastněným stranám – architektům, stavebním firmám i investorům při zachování přátelské atmosféry.


Hlavní obrázek

Na prvním místě je vždy kvalita

Kvalita dodávaných výrobků  je dána spoluprací s předními evropskými výrobci klinkerů – Feldhaus Klinker a ABC z Německa a firmou Vandersanden, která má závody v Německu, Holandsku a Belgii a dále s firmou LHL se závody v Polsku a Litvě. Díky tomu je nabízený sortiment dostatečně rozsáhlý a splňuje současné architektonické požadavky na vzhled fasád. Veškeré dodávané materiály jsou stálobarevné a mrazuvzdorné, odpadá tak nebezpečí jejich poškození po zabudování a reklamace na jejich kvalitu prakticky nejsou.
To jsou důvody, proč se na nás obrací s poptávkami střední i velké stavební firmy, které potřebují subdodavatelsky vyřešit konečný vzhled stavěného objektu.

Náš obchodní partner Feldhaus Klinker

Při posouzení vzhledu budoucího domu a výběru materiálů na fasádu je dobrým pomocníkem konfigurátor vytvořený firmou Feldhaus Klinker. Tato firma má rodinnou tradici již od roku 1857. Exportuje klinkery po celém světě, nejvíce v Evropě. Nabízí architektům návštěvu přímo v závodě Bad Laer v Německu, kde vybudovala zcela novou vzorkovnu s celostěnným konfigurátorem, který obsluhuje specialista na jeho provoz. S partnerem Feldhaus Klinker obchodujeme již skoro 20 let. Dokáže se přizpůsobit požadavkům architektů a vyrobit na zakázku i objektové šarže pro dané projekty nad množství ca 1500 m2. Jsme jeho výhradním zástupcem pro český a slovenský trh.

Z našich větších referencí můžeme např. uvést:

Obytný soubor Sacre Coeur Praha III – Smíchov
cihelné pásky – 3.300m2, dodávka materiálu vč. práce – lepení a spárování obkladu

Obytný soubor Triangle – Praha Střešovice
cihelné pásky – 5.400m2, dodávka materiálu vč. práce – lepení a spárování obkladu

CTP Humpolec a Spielberk Office Park Brno
lícové cihly – 2.300 m2

Fakulta architektury ČVUT Praha
lícové cihly – 4.170 m2

Masarykova universita Brno – objekty Cerit a Carla
lícové cihly – 3.750 m2 a 2.700 m2

Obytný soubor Na Krutci – Praha
lícové cihly – 4.200 m2

Obchodní centrum Atrium – Hradec Králové
cihelné pásky - 5.200m2

OCP Gemini – Praha Pankrác
lícové cihly – 6.400 m2, dodávka materiálu vč. zateplení i práce

Univerzita Hradec Králové – objekty B a C
lícové cihly – celkem 4.500m2

Pevnost Terezín – rekonstrukce

Realizace a projekty