Corten je originální přírodní materiál odolný vůči povětrnostním podmínkám. Dozrává časem, tak jako dobré víno a patina na jeho povrchu mu dodáva jedinečný vzhled nezaměnitelné barvy. Kdo ho pozná, ten si ho zamiluje… tak, jako jsme si ho zamilovali my! Ocel nekonvenční a mazaná jako liška, buď ji nenávidíte anebo milujete. Nepotřebuje úpravu, postará se sama o sebe, ochrání se – Corten je 100% recyklovatelný, přírodní a užitečná ocel! Při její aplikaci vznikne vždy nepřehlédnutelné dílo.MATERIAL

Corten je nízkolegovaná ocel, optimalizovaná díky jejím legujícím prvkům (meď, chrom, nikl a fosfor), čímž získává výjimečné mechanické a protikorózní vlastnosti.

Výhody materiál Corten:
- přírodní materiál
- jedinečný a nezaměnitelný vzhled povrchu
- struktura a barva patiny se časem mění, což dodává každé aplikaci nezamenitelnost
- odolnost vůči korozi bez potřeby povrchové úpravy
- ekologický a 100% recyklovatelný materiál
- celoživotně bezúdržbový
   
Ocel Corten je odolná vůči atmosferické korozi díky ochranné vrstvě, patiny která se vytváří na povrchu materiálu po čase jeho oxidace a vyznačuje se nepatrnou propustností kyslíka dovnitř,  čímž se koroze téměř úplně zastaví. Vrstva oxidů vzniká, když je ocel Corten periodicky zvlhčovaná a vysušovaná, což za normálních povětrnostních a v našich klimatických podmínkách trvá 18 až 36 měsíců.

Foxysteel s.r.o. je kreativní společnost s úzkou profilací na materiál Corten.

Materiálu Corten se věnujeme nejen po obchodní stránce, ale prioritně se soustřeďujeme na architektonické a designové aplikace, při kterých tvoříme dílo společně s architektem od prvotní ideje po použití v projektě.

Současně nabízíme i vlastní návrhy designových prvků a v portfóliu máme i novou řadu záhradního nábytku.
Naše dlouhodobé zkušenosti se zpracováním materiálu Corten nám pomáhají při naplňování i těch nejnáročnějších požadavků od architektů a designerů.
Permanentně zdokonalujeme proces výroby a vyvíjíme nové metody opracování materiálu corten, mezi které patří i umělá patina a stabilizace patinovaného povrchu.

Umělecká díla

Krby a ohniště

Fasády budov

Ploty a brány

Infotabule

Vodní prvky

Prvky zahradní architektury

Mobiliář

Interiérové obklady

Realizace a projekty