Zdravím, světe

Jak design vstupuje do života

Autor: Alice Rawsthornová
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7473-226-3
Formát: 13x19 cm, 331 stran, brožovaná
Jazyk: česky
Běžná cena: 339 Kč
Naše cena: 300 Kč (bez 0 % DPH: 300,00 Kč)
  12,1 € (bez 0 % DPH: 12,10 €)
Skladem: 0 ks (standardní doba expedice do 5 dnů)
 

Design je jedním z nejmocnějších hybatelů našich životů. Když se užívá moudře, přináší člověku potěšení, možnost volby, sílu, důstojnost a mnoho dalšího. Ale když se jeho moc zneužije, výsledky mohou být matoucí, ponižující, příliš nákladné a někdy i nebezpečné. Nikdo z nás se účinkům designu neubrání. Je natolik všudypřítomný, že ovlivňuje naše pocity i jednání, často aniž bychom si to uvědomili.
Kniha Zdravím, světe zkoumá vliv designu na náš život. Od strašidelného symbolu, jímž piráti v osmnáctém století nutili své oběti, aby se vzdaly, přes tažení jedné ženy za nejlepšími možnými protézami nohou až po vývoj míče, s nímž se hraje mistrovství světa ve fotbale, popisuje, jak v průběhu historie vojenští diktátoři, vědci, zemědělci, hackeři, aktivisté a profesionální designéři využívali komplexní a často těžko postižitelný proces designu k nejrůznějším účelům.
V době, kdy stojíme před kolosálními změnami, probíhajícími s nebývalou rychlostí a intenzitou a v neslýchaném rozsahu – od prohlubující se krize životního prostředí po obrovské pokroky ve vědě a technologii – vysvětluje kniha Zdravím, světe, jak nám design může pomoci se s nimi vyrovnat a využít je k našemu prospěchu.

Související

0 komentářů
přidat komentář