V květnu začne v Třebíči oprava Martinského náměstí za asi 43 milionů korun

Publisher
ČTK
30.03.2023 16:35
Czech Republic

Třebíč

Třebíč - V květnu začne v Třebíči oprava Martinského náměstí a navazujících ulic. O zakázku s předpokládanou hodnotou přes 56 milionů korun se ucházelo pět společností. Dodavatele, který práce na Martinském náměstí, v Hasskově a v Kotlářské ulici provede asi za 43 milionů korun (bez DPH), vybrala radnice aukcí. Lokalita v širším centru města bude opravená do dubna příštího roku. Novinářům to dnes řekl místostarosta Třebíče Miloš Hrůza (ANO).


"Vítězem zakázky se stala firma Sobos. Původní nejvyšší nabídka byla něco přes 54 milionů korun, elektronickou akcí to bylo sníženo na 42,9 milionu korun," řekl Hrůza.

Práce podle něho začnou v Hasskově ulici, která kvůli tomu bude neprůjezdná. Pokračovat se bude jižně po kostel svatého Martina. Příští rok se oprava Martinského náměstí dokončí. Zároveň bude firma pracovat v Kotlářské ulici, která pro pěší propojuje Karlovo náměstí se Soukopovou ulicí a Martinským náměstím.

Rada města dnes schválila také výběr stavebního dozoru za asi 368.000 korun a smlouvu s Muzeem Vysočiny Jihlava na záchranný archeologický výzkum v hodnotě 1,2 milionu korun, který bude opravě ulic předcházet. Očekávají se nálezy pozůstatku hřbitova okolo kostela, případně zbytků Vídeňské brány, která kdysi město od jihu střežila, ale byla zbořena před polovinou 19. století. V hlubších vrstvách by mohli archeologové narazit na sklepení některých domů.

Na celkových nákladech se bude kromě Třebíče podílet i svazek Vodovody a kanalizace. Třebíč opravy vyjdou na více než 30 milionů korun. V ulicích a na náměstí se budou měnit inženýrské sítě. Nové bude osvětlení a dláždění vozovek a chodníků, které budou v Hasskově ulici širší. Na Martinském náměstí zůstane parkoviště, celkově ale parkovacích míst ubude.
0 comments
add comment