Společnost TOP OFFICE vybavila nové kanceláře auditorské společnosti KRESTON A&CE Group v Brně

Publisher
Tisková zpráva
30.03.2018 13:00
TOP OFFICE spol. s r.o.

KOGAA studio

Se zakázkou pro společnost KRESTON A&CE Group jsme se dostali mezi finalisty soutěže Zasedačka roku.

O projektu

Společnost Kreston A&CE Group nás v roce 2017 oslovila s požadavkem na vytvoření interiérových návrhů nového sídla společnosti v moderní administrativní budově v centru Brna. Ke spolupráci jsme oslovili architektonické studio KOGAA, které zajišťovalo designový koncept. Zkušenosti naší společnosti a kreativita designérů přinesla své ovoce.


Umístění kanceláří

Nové kancelářské prostory společnosti, která pracuje v oblasti právního auditu, se nachází v nejvyšším patře administrativní budovy Rozmarýn, která je umístěna v centru Brna u Moravského náměstí.  Úchvatný pohled na město a rozsáhlé terasy činí z tohoto prostotu jedny z nejlepších kanceláří v Brně.
 

Zadání investora

Na základě důkladné studie pracovních procesů ve společnosti a potřeb jednotlivých oddělení bylo navrženo uspořádání kanceláří a celého prostoru. Jedním z hlavních úkolů prostoru bylo udržení přirozeného osvětlení a rozdělení prostoru tak, aby jsme dodrželi zadání od investora, který si přál moderní a nadčasové kanceláře.
 

Průmyslový styl

Celkový průmyslový styl a nadčasový design, na který se architektonická společnost soustředila, je zdůrazňován použitím dřeva, neupravených betonových stěn s průhledy a kovových konstrukcí jako hlavních materiálů. Ve společných prostorech byl zanechán i pohled na rozvody vzduchotechniky a kabeláží.


Společné prostory

Po vstupu do společnosti je hlavní dominantou recepce Color a dvě zasedací místnosti za celoskleněnými příčkami. Zázemí s šatnou, archivem a malými kuchyňkami je oddělen kovovou klecí, na které jsou umístěny živé rostliny se samozavlažováním.


Další součástí jsou společná kuchyň s jídelnou a stůl pro jednání ve stoje doplněný o možnost projekce na TV.  Tyto prostory byly navrženy u hlavního vchodu na terasu, která je navržena pro nadcházející letní sezónu a bude obsahovat venkovní BBQ zónu, různé zasedací a relaxační prostory a zahradu.


Vše doplňuje velká zasedací místnost a měkké sezení pro neformální jednání.

Kanceláře open space

Většina prostoru je řešena jako open space kanceláře a díky řadě kancelářského nábytku ARIES na drátěném podnoží jsou kanceláře velmi vzdušné a moderní. Umístěním skříní nad stolové sestavy se také docílilo toho, že kanceláře nejsou ploché a navíc se maximálně využije i plocha pro skladování potřebných pracovních materiálů.


Řešení úložných prostorů bylo díky systému Choice jako skládat lego, a i proto se v kancelářích neobjevuje konvenční řešení s klasickými skříněmi. Skříně se skládají na sebe anebo je možnost je zavěšovat.


Vedení společnosti

Investror si přál, aby vedení mělo stejný design nábytku, ale aby kanceláře vypadaly trochu jinak. Opět díky systému skříní a vyšší řady sedacího nábytku se podařilo tyto kanceláře dostatečně odlišit, a to i při použití stejného typu nábytku.


Závěr

Tuto realizaci jsme přihlásili do soutěže Zasedačka roku a odborná porota nás vybrala mezi finalisty soutěže. Uznání jsme dostali i od vedení společnosti Kreston, a to jak za fázi návrhů, tak i za fázi samotné realizace celé zakázky.
0 comments
add comment

Related articles