Vzhůru k jezeru!

Nový mobiliář od mmcité v netradičním pojetí.

Publisher
Lenka Šubrtová
22.10.2021 11:55

 

Otevřená laguna jako bezpečný přístav ve městě. To je nová řada venkovních laviček od českého výrobce mmcité s názvem Lago. Jejími autory jsou David Karásek a Michael Tomalik. Hra s kružnicemi a paprskovité linie určují geometrii sedacích prvků, které kromě kompoziční velkorysosti překvapí i praktičností. Sedět lze volnomyšlenkářsky zvenku i zevnitř. Napomáhají tomu i netradičně umístěné obloukové opěrky. Set tvoří tři velikosti sedacích prvků a doplňují ho samostatné kruhové sedáky na jedné noze, které se ve zvýšené variantě mohou stát stolem. Dobrý základ pro nejrůznější kompozice kruhových struktur, které nikdy nepůsobí nudně. Ocelové, plně pozinkované podnože, opatřené práškovým vypalovacím lakem nesou sedáky z tvrdého nebo tepelně modifikovaného dřeva. Kotvení pod dlažbu nebo alternativně na povrch.

Představení řady Lago proběhlo na letošním Designbloku, kde si autorský tým pohrál s tématikou dětské zábavy - pouštění lodiček.  Do vnitřních kruhů umístili designéři vodní zrcadla. Ladné plachetnice si z připravených komponentů mohli návštěvníci sami složit a následně na jezírkách pustit.

mmcité

Zavedená značka s vyspělým a nezaměnitelným designem, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě, má ve svém portfoliu městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola nebo přístřešky. Jednotným tématem všech návrhů je sjednocený vizuální a estetický styl i splnění funkčních a uživatelských požadavků. Velký důraz je kladen na použití vysoce funkčních materiálů, jenž musí fungovat v každém prostředí a snést i ty nejnáročnější podmínky.

mmcité je nejen dodavatelem kvalitních prvků městského mobiliáře, ale také partnerem všech, kteří chtějí vytvořit ve veřejném prostoru něco mimořádného. Řada ocenění, které značka za více než 25 let své existence získala čítá například Good Design, Red Dot Design Award, iF Design Award, EDIDA – Elle Decoration Awards či Czech Grand Design. Produkty mmcité najdete v evropských velkoměstech jako je Praha, Londýn, Kodaň, Budapešť nebo Paříž, ale i v Severní a Jižní Americe. Městský mobiliář si našel místo na nejvyšší evropské hoře Mont Blanc, umělém kanálu v Dubaji, pařížském letišti Charles de Gaulle i v centrálách amerických společností Google nebo Uber.

V současné době má firma 31 světových zastoupení, a kromě mateřské základny mmcité, se sídlem v České republice, nabízí také vlastní designérské studio vedené Davidem Karáskem. mmcité patří rovněž k zakládajícím členům Asociace českého průmyslového designu.

0 comments
add comment