Tahle terasa k rodinnému domu jednoduše patří

Publisher
Tisková zpráva
19.10.2021 11:15

Maximální jednoduchost, čisté linie a decentní barvy. Moderní rodinná novostavba nedaleko Zlína zaujme na první pohled úspěšným propojením obytné části s exteriérem. Podstatnou měrou k němu přispěl i originální návrh více- úrovňové kompozitní terasy vypracovaný majitelem a výběr správných prken.

Ještě před nedávnem se na okraji Mysločovic nacházela jedna zajímavá, ale nevyužitá stavební parcela. O tom, že tam bude stát rodinný dům, se nepochybovalo, všímavé sousedy mohlo snad jen maličko znervózňovat, jaký. Dopadlo to výborně. Zásadní podíl na tom má samotný investor, profesí stavař. Díky tomu byla už od samotného počátku věnována pozornost každému detailu, včetně propojení obytné části domu s bezprostředním okolím za pomoci členité terasy z kompozitního materiálu WoodPlastic®.

Ideální terasa by měla ladit s domem a jeho okolím

Částečně zastřešená terasa o celkové ploše 119 m² představuje dominantní prvek exteriéru domu a jak svým pojetím, tak i barevným provedením zásadním způsobem přispívá k příjemného dojmu z celého prostoru. Při výběru prken využili majitelé možnost navštívit showroom výrobce, české společnosti WPC – WoodPlastic, v Nebovidech u Brna. Přitom si ujasnili možnosti, seznámili se s nabídkou a se specialisty na terasy z kompozitního dřeva předběžně probrali i specifika svého projektu.

„Opakované konzultace byly podrobné, vždy velice konstruktivní a věcné. Klient přistupoval k výběru opravdu pečlivě, šlo mu o detaily – aby v drážkách mezi prkny případně neulpívaly nečistoty, jak co nejlépe navrhnout a nainstalovat schody tak, aby byly pohodlné na nášlap a současně i na sezení, nebo jak ideálně vyřešit kryt bazénu,“ popisuje svoji zkušenost Vlastimil Kopecký, technik společnosti Art Bazény, která coby certifikovaný partner výrobce terasu ve finále nainstalovala.

Majitel nemovitosti se nakonec rozhodl pro prkna Forest Plus s nepravidelným žíháním, v moderním odstínu Inox. Ačkoli původně si pohrával s myšlenkou sáhnout po atraktivních tmavých prknech barvy ebenového dřeva, ukázalo se, že právě ocelová šeď nejlépe ladí s nepodbízivou fasádou domu s velkými prosklenými plochami, s lamelovou pergolou, s průzračnou bazénovou modří, sytou zelení vysázené flóry a v neposlední řadě i preferovaným mobiliářem. Tatáž prkna byla použita i na unikátní pojízdný kryt bazénu. Výsledek působí kompaktně a přirozeně.

O kvalitě terasy rozhoduje materiál prken a správná instalace

Plnoprofilová a plně probarvená kompozitní prkna Forest Plus vyrábí společnost WPC – WoodPlastic ve své továrně ve středočeských Bukovanech. Embosovaný povrch s výrazným přírodním vzorem v kombinaci s nepravidelným pigmentováním umocňuje kresbu dřeva, přispívá k bezpečnějšímu pohybu na terase a pomáhá upozadit případné nečistoty na jejím celkovém vzhledu. Každé z prken, které opouští brány závodu, přitom disponuje rodným listem, který ručí za jakost produktu a garantuje jak kvalitu samotného materiálu, tak i použití špičkové výrobní technologie Strandex.

Patentovaný materiál WoodPlastic® obsahuje vybranou dřevitou moučku z obnovitelných zdrojů obohacenou o panenský polyethylen PE-HD, který je zdravotně nezávadný a 100% recyklovatelný. Díky svému složení a způsobu výroby jsou taková plně funkční prkna příjemná na dotyk a mají vysoce reprezentativní design. Český výrobce poskytuje na svá prkna záruku až 25 let na hnilobu a působení dřevokazných hub s tím, že terasy dlouhodobě odolají i vysoké zátěži, UV záření, nepřízni klimatu, prachu, bazénové chemii nebo slané vodě. To vše při minimální potřebě údržby.

Česká společnost WPC – WoodPlastic patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům teras, plotů, obkladů stěn a stínicích a dekorativních lamel z kompozitního dřeva. Její výrobky využívají desetitisíce rodin, firem, institucí, ale i měst ve více než 30 zemí světa. Díky nabídce kvalitních prken v dobře zásobených skladech, rozsáhlé síti certifikovaných spolupracovníků a schopnosti pružně reagovat na každou zakázku, včetně těch atypických, dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Tak, jako se to během jediného týdne podařilo v moravských Mysločovicích.

Další informace o produktech společnosti WPC – WoodPlastic, inspirativní fotografie a praktická doporučení najdete na www.woodplastic.cz.

0 comments
add comment

Related articles