Problémy s markýzou? Najdeme řešení

Publisher
Tisková zpráva
19.09.2023 21:30
T-shade

Stejně jako všude, tak i u markýz platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Markýzy jsou oblíbenou formou stínění a na trhu je řada firem, které je dodávají do velkoobchodu i přímo ke koncovým zákazníkům. Schválně píšeme dodává, nikoli "vyrábí", protože ryze česká firma, která by u nás markýzy celé vyráběla i montovala, není. Všechny markýzy na našem trhu jsou skládány z komponentů vyráběných v různých státech světa.

O markýzy je stále větší zájem a množí se dobré i špatné zkušenosti zákazníků. "My se markýzám věnujeme již od roku 1998 a během této praxe jsem pochopil, že nezáleží pouze na kvalitě výrobků, odborné montáži, rychlosti dodání a ceně, ale především na schopnosti naslouchat zákazníkovi," říká Jan Koritenský, majitel a zakladatel společnosti T-shade a doplňuje: "Troufnu si říct, že jsme se za ten čas stali odborníky na často i méně často kladené dotazy zákazníků. Dnes jsme pro vás vybrali pár zajímavých, včetně užitečných odpovědí."

Instalace luxusní markýzy Markilux MX-4

Problém 1: "Snažím se zorientovat v tom, jestli existují nebo neexistují markýzy proti dešti. Na internetu jsem našel naprosto protichůdná tvrzení. Jak to tedy s nepromokavostí markýz je doopravdy?"

Na odolnost markýzy vůči dešti má vliv několik vzájemně provázaných faktorů: správné kotvení konstrukce do budovy a zamezení protékání vody u zdi, správný sklon markýzy, kvalita použité látky a švů a řešení odtoku vody, která naprší na markýzu.

Nejzásadnější roli v nepromokavosti markýzy hraje samozřejmě látka, ze které je vyrobená stínící část. Nejmodernější nanotechnologie umožňují vyrábět produkty, které zkrátka neproprší. Na omak jsou jakoby pogumované a pokud je otestujete proudem vody z hadice, uvidíte, jak po naimpregnované a celistvé látce voda perlovým efektem teče pryč.

Látky Markilux také díky nanotechnologii nevsakují nečistoty a výborně se udržují. Účinnost ještě zvyšují šikovné odtokové kanály.
Problém 2: "Na terase sedíme zejména později odpoledne a večer, spíš než stínění shora nás trápí nízké slunce, které markýzu podleze a svítí přímo do očí. Co s tím?"

Nízké slunce pohodlně a hlavně efektivně řeší spouštěcí volán s přesahem až 210 cm. Díky němu můžete zůstat bez pohnutí a bez přeskládávání nábytku do nejzazších koutů terasy i v té části dne, kdy se vám slunce (nebo sousedi) snaží podívat do soukromí. Spouštěcí volán najdete u markýz s výsuvem do 350 cm.

Markýza Markilux 6000 doplněná o čelní stahovací volán (s výsuvem až 210cm) ochrání před nízkým sluncem.


Problém 3: "Máme špatné zkušenosti s větrem, poničil nám už několik různých stínidel. Víme, že markýza není levná záležitost a bojíme se, že nám ji zničí vítr."

Co se týče větru, markýzy Markilux mají dvě zásadní výhody. První je certifikovaná odolnost proti větru je 38 km/h. Při testech ustála markýza Markilux bez úhony vítr s rychlostí přes 120 km v hodině. Tou druhou výhodou je větrné čidlo.

Tato ochrana před větrem je účinná, takřka neviditelná a lze jí instalovat na všechny výsuvné markýzy nabídce T-Shade. Před odchodem z domu tak nebudete muset zkoumat předpověď, ani se narychlo domů vracet v případě nečekané letní bouřky. Markýza s čidlem má "rozum" a při hrozícím nebezpečí se sama zatáhne do bezpečí.

Podívejte se na video, jak si markýza poradí se silným větrem. Napínavé začne být ve 14. minutě:
Problém 4: "Máme velkou terasu a ať děláme, co děláme, slunce si nás na ní vždycky najde. Jaký je maximální možný rozměr jedné markýzy?"

Maximální šířka výsuvné markýzy je 13,9 m a délka (výsun) 3,5 m, nebo 12 m s délkou 4 m. Přečtěte si více informací o velkoplošných markýzých.

Správné rozhodnutí, jaký rozměr zvolit, aby markýza zastínila vaší terasu co nejlépe, vám pomůže udělat chytrý nástroj Markilux Kompas. Bere totiž do úvahy i orientaci terasy a pohyb slunce po obloze. Neomezeně velké prostory pak lze zastínit pomocí modulárních hliníkových pergol.

Markýza Markilux 6000 může mít maximální šířku až 13,9 metrů.


Problém 5: "Máme dvě různé nemovitosti, ke kterým potřebuje- me markýzu. Jedna je tradiční dřevěnice ve venkovském stylu u lesa, druhá je ultramoderní minimalistický rodinný dům sklo a beton. Vybereme si ze vzorníku látek vhodnou barvu pro obě nemovitosti?"

Vyberete si nejen barvu, ale také odstín, jas, vzor a efekt. Ve vzorníku Markilux je jich k dispozici 250. Jsou vhodné pro moderní i konzervativní architekturu. Paleta odstínů nití je dokonce až 16 milionů odstínů. Markýzy mohou být na budově doslova neviditelné, nebo naopak výrazné a kontrastní. Jak budete potřebovat.

Podívejte se na všechny markýzy v naší nabídce.

Markýza Markilux MX-3 v atraktivní červené barvě
0 comments
add comment