Obyčejné nebo protipožární dveře? Dopřejte si raději klidný spánek

Publisher
Tisková zpráva
31.10.2019 08:00
Představte si, že na chodbě panelového domu, ve kterém bydlíte, vypukne požár. Co teď? Za klasickými vchodovými dveřmi se příliš dlouho neschováte – nejsou totiž připraveny odolávat co nejdéle a dát hasičům čas, aby se o vše postarali. Jistotu vám dají protipožární dveře. Ty dokáží odolávat od 30 do 180 minut. Chtějte raději jistotu a bezpečí.


Do bytového domu jedině protipožární dveře

Obrovský rozdíl mezi protipožárními dveřmi do bytu a těmi klasickými si uvědomují také zákonodárci. Pokud bydlíte v panelovém nebo činžovním domě, bez speciálních dveří se neobejdete. Bytová jednotka se totiž dle zákona považuje za požární úsek.

Značení protipožárních dveří

Dveře pak musí mít platný požární certifikát El 30, který udává protipožární odolnost v minutách, přičemž v tomto případě se jedná o 30 minut. Rozsah běžně dostupných dveří je pak od 30 až do 180 minut. Po danou dobu dokáží vchodové protipožární dveře odolat plamenům, kouři i vysokým teplotám a ochránit tak kohokoli na druhé straně požáru.


Protipožární dveře 80 tedy v praxi dokáží ochránit vás, nebo další rezidenty, podle toho, kde požár vypukl, až po dobu 80 minut. To je dostatek času na to, aby s ohněm začali bojovat profesionální hasiči.

Jistota s bezpečnostními protipožárními dveřmi

Protipožární vstupní dveře do bytu porážejí klasické hned v několika oblastech. A co teprve, pokud by se do nich nemohli dostat ani lupiči? Zatímco klasické dřevěné dveře je snadné vysadit nebo třeba vyvrtat zámek, bezpečnostní protipožární dveře už jen tak někdo nepřekoná. Běžně dostupná nářadí, jako třeba kladiva nebo páčidla, nemají šanci.

Až budete vybírat nové vchodové dveře, nezapomeňte, že buď můžete ušetřit, nebo klidně spát. Spolehněte se raději na odborníky, kteří nemyslí na své kapsy, ale především na vaše bezpečí. Kvalitní bezpečnostní dveře s protipožární ochranou najdete třeba ve více než stovce poboček společnosti HT dveře.
0 comments
add comment