HALLA se úspěšně představila na Světle v architektuře

Publisher
Tisková zpráva
15.04.2015 10:00
HALLA, a. s.

V pražské výstavní síni Mánes proběhl čtvrtý ročník specializované výstavy Světlo v architektuře, na níž mají návštěvníci tradičně příležitost zhlédnout přehlídku světel, profesionálních osvětlovacích systémů a designu. Společnost HALLA jakožto přední český výrobce designových svítidel technického rázu nemohla na akci chybět. Na akci prezentovala jednak vítěze prestižního ocenění Red Dot Award – svítidla SANT a INDI – a dále studentské návrhy, které vznikly ve spolupráci s ateliérem průmyslového designu na UMPRUM. Od odborné poroty zde navíc získala dvě ocenění. Cenu za svítidlo SANT a čestné uznání za připravenou expozici.  
 


Oceněný výstavní stánek navrhl jeden z členů designového týmu HALLA, Matúš Opálka, jenž je zároveň autorem vystavených svítidel INDI. Jejich základ tvoří speciální hliníkový profil a LED osvětlovací technologie, které jsou typické pro většinu svítidel HALLA. Svítidla INDI+ byla doplněna o druhou funkci – po vyfrézování drážky do profilu vznikl závěsný systém, do kterého je možné vkládat různé komponenty jako háčky apod. Svítidlo je tak možné použít jako poličku, věšák, či držák, přičemž stále plní funkci osvětlení.
 


Návštěvníci se mohli také seznámit s aktuálním vítězem prestižní ceny Red Dot Award 2015 v kategorii Product Design. Minimalistické svítidlo SANT nizozemského designéra Rob van Beeka zaujalo odbornou porotu nejen nadčasovým designem, ale i pro svou praktičnost, vysokou svítivost či možnost měnit teplotu chromatičnosti. Ostatně za své precizní zpracování a důraz na detail získal SANT vedle Red Dot Award také řadu dalších cen – German Design Award 2015 Special Mention  či umístění na shortlistu soutěže Lighting Design Awards 2015.Vedle těchto svítidel HALLA představila také novinky vytvořené ve spolupráci se studenty UMPRUM. Ať již jde o sérii OVILI od Simony Hruškové, STEP dle návrhu Andrey Lofflerové či DRAMI od Lukáše Řípy. Všechna tato svítidla vznikla na základě studentské soutěže a spojuje je stejný hliníkový profil s vypalovanou práškovou barvou, opálový difuzor z PMMA, světelné zdroje LED a možnost závěsné či přisazené instalace.
   

Odborné veřejnosti byly představeny doplňkové služby společnosti. HALLA jako první výrobce svítidel v České republice nabízí více než 3 500 BIM objektů, které jsou ke stažení přímo na jejím webu. V souvislosti s výstavou bylo možné konzultovat případné dotazy a nahlédnout na praktické využití v jednotlivých programech.
0 comments
add comment

Related articles