Veroniky Rút: Vizuální identita městského veřejného prostoru - přednáška v Plzni

Pěstuj prostor / Vizuální smog v Plzni

Source
Petr Klíma, Pěstuj prostor
Publisher
Tisková zpráva
10.06.2024 14:10
Lectures

Czech Republic

Pilsen

Zveme všechny zájemce o urbanistiku, design a veřejný prostor na přednášku Veroniky Rút, známé kritičky vizuálního smogu, která se uskuteční v plzeňském komunitním prostoru Jednota.

Kdo je Veronika Rút?
Veronika Rút je multidisciplinární designérka s více než 10 lety zkušeností v oblasti brandingu. Založila vlastní design studio a od roku 2015 se zaměřuje na kultivaci veřejného prostoru ve městech. Své odborné znalosti a dovednosti využívá k tomu, aby pomáhala starostům a městským zastupitelům hledat a obnovovat skutečnou identitu měst pod nánosem vizuálního smogu.

O přednášce
Přednáška se bude věnovat tématu vizuální identity městského veřejného prostoru, která je dnes často narušována nadměrnou a nevhodně umístěnou reklamou. Veronika Rút se podělí o své zkušenosti a představí konkrétní příklady úspěšných projektů zaměřených na zlepšení vizuálního prostředí měst.

Datum a čas: 11. června 2024 od 18.00 hodin
Místo konání: Jednota, Martinská 3, Plzeň
Vstupné: Dobrovolné

Přijďte se dozvědět více o tom, jak můžeme společně přispět k vytvoření čistšího a vizuálně příjemnějšího prostředí ve městech.
Akce se uskuteční za podpory Statutárního města Plzeň a Ministerstva kultury.

O Jednotě: Komunitní prostor Jednota je otevřeným místem pro setkávání, diskuse a kreativní činnosti v srdci Plzně. Nabízí prostor pro různé kulturní a vzdělávací akce, které přispívají k rozvoji místní komunity.
O Veronice Rút: Veronika Rút je uznávanou odbornicí v oblasti designu a vizuální komunikace. S více než desetiletou praxí v brandingu a veřejném prostoru si získala respekt jako inovativní designérka a kritička vizuálního smogu. Je zakladatelkou vlastního designového studia a od roku 2015 působí jako terapeutka českých měst.
0 comments
add comment

Related articles