Expati vol.6 : Petr Štefek

Source
CAMP
Publisher
Tisková zpráva
18.06.2019 20:55
Czech Republic

Prague

Jaké je to pracovat pro Bjarke Ingelse nebo Normana Fostera? Další ze série debat s názvem Expati, ve které architekt Adam Gebrian představí české architekty ve službách prestižních zahraničních ateliérů.
Hostem šestého setkání EXPATI v CAMP bude v pátek 21. června 2019 v 19:00 hodinPetr Štefek, který se v ateliéru Normana Fostera podílel například na návrzích Letiště královny Alie v Jordánsku nebo na vítězném soutěžním návrhu koncertního sálu do Petrohradu. Dostal také možnost navrhnout bytový dům Fisher Street v týmu kanceláře HOK. Tento dům, lehce inspirovaný pražským kubismem, by se měl stát po svém dokončení součástí projektu podzemní dopravní infrastruktury Crossrail.
V posledních letech se již jako architekt na volné noze začal věnovat projektům, které se snaží reagovat na výzvy klimatické krize. Zapojil se tak do snah o obnovování biodiverzity v náročných podmínkách stávajících měst. Jedním z takových prvních zásahů se stal nedávno zrekonstruovaný dům Regal House u stanice metra Covent Garden. Nyní se mimo jiné věnuje návrhu proměn jednoho z londýnských letišť.
Moderuje Adam Gebrian.
Přednáška bude živě streamována na Facebooku.

Facebooková událost >

0 comments
add comment

Related articles