Z centra Nový Tuzex bude šestipatrová budova se zelenou střechou


Brno – Šest poschodí místo tří, dostavbu ve dvoře a zelené střechy bude mít budova nazývaná Nový Tuzex, která v areálu brněnského výstaviště sousedí s mimoúrovňovou křižovatkou Hlinky. Soukromý investor chce budovu přeměnit na vědecko-výzkumný Riviera Research Park s kancelářemi a laboratořemi a požádal vedení Brna o vyjádření. Radnice to uvedla v tiskové zprávě.


Investor plánuje, že k nyní třípatrové budově přistaví další tři poschodí a dostaví ji do zásobovacího dvora. Parkovat se bude v prvním podlaží, v dalších patrech budou kanceláře, laboratoře, jídelna a další zázemí. Součástí stavby jsou chodníky, zeleň i zelená střecha.

"Podporujeme vznik dalšího vědecko-výzkumného centra, které doplní funkce v oblasti výstaviště. Požadujeme, aby před vydáním územního rozhodnutí investor stavby uzavřel s městem smlouvu o spolupráci vyplývající ze Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. V této smlouvě bude zajištěna koordinace prací s projektem Arena Brno. Dále se podmínky týkají odvodnění a odkanalizování. To musí být navrženo dle požadavků Generelu odvodnění města Brna a platné legislativy," uvedl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Investor také slíbil dořešit případný nedostatek parkovacích míst, která by mohla být umístěna v areálu výstaviště. Po dokončení bude mít budova 15.300 čtverečních metrů užitné plochy a pojme až 830 zaměstnanců.
0 comments
add comment