Výstava ukáže chystané proměny pardubického zámku

Publisher
ČTK
31.08.2020 14:10
Czech Republic

Pardubice

Eva Jiřičná

Pardubice - Nová výstava od 3. září ukáže budoucí podobu návštěvnického centra a společenského traktu pardubického zámku. Lidé si prohlédnou studie architektů Evy Jiřičné a Petra Všetečky, uvedlo dnes Východočeské muzeum v tiskové zprávě.


Jádrem reprezentativních prostor bude společenský sál ve třetím podlaží. V době svého vzniku byl druhým největším reprezentativním sálem v Čechách po Vladislavském sále na Pražském hradě. Do loňského roku v něm sídlila expozice skla.

Studie navrhuje dostavět k sálu reprezentativní foyer o podlaží níže a také zázemí pro catering, šatny a hygienické potřeby. Propojí se tak druhé a třetí podlaží, aby oba velké sály severního křídla tvořily celek. Součástí návrhu je včleněné nové reprezentativní schodiště.

"Podílet se na rekonstrukci pardubického zámku je úžasná příležitost vrátit místním obyvatelům i návštěvníkům zážitek, který tato výjimečná památka nabízí," řekla Jiřičná.

Vybudování návštěvnického centra a expozičních prostor v hospodářských budovách se zhostil architekt Petr Všetečka. Budova, ze které se po roce 2022 vystěhuje galerie, se dočká úprav. V přízemí vznikne moderní návštěvnické centrum, v prvním nadzemním podlaží budou nové stálé expozice Východočeského muzea.

Zámek prochází opravami za 19 milionů korun od loňského ledna, práce skončí na jaře příštího roku. Kraj chce mít proto připravené další projekty, které budou následovat, uvedl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).
0 comments
add comment

Related articles