Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví projekt


Ostrava - Vítěz architektonické soutěže na rekonstrukci objektu bývalých jatek nedaleko centra Ostravy, kterým se stalo pražské studio Petr Hájek Architekti, začne v nejbližší době s přípravou projektu. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

"Mimořádná rada města rozhodla o výběru studia, které zpracuje projektovou dokumentaci a bude provádět autorský dozor celé stavby. Nejvýhodnější nabídku dalo architektonické studio, které i vyhrálo celou soutěž,"
uvedl Macura. Podle něj se totiž do výběrového řízení mohli přihlásit autoři všech tří oceněných návrhů, rozhodovala cena a rychlost zpracování. Nakonec se přihlásili pouze dva a výhodnější nabídku podalo právě vítězné studio Petr Hájek Architekti, které za zpracování projektu požaduje 6,9 milionu korun a jeho dodání slibuje do necelých tří měsíců od podpisu smlouvy, na jejíž závěrečné podobě se nyní pracuje.

"Někdy na podzim bychom měli mít k dispozici kompletní projektovou dokumentaci a měla by být vyřízena potřebná povolení, což nám umožní v tom optimálním případě do konce roku 2017 vypsat už výběrové řízení na zhotovitele stavby," řekl Macura. Město chce, aby se na přestavbě objektu, který se má stát sídlem městské galerie PLATO Ostrava, začalo pracovat už v příštím roce.

Objekt městských jatek vznikl v roce 1881. V roce 1994 ale městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za víc než 38 milionů korun. Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket. Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena, prodejna později rovněž přestala fungovat. Město se dlouhodobě snažilo získat památkově chráněná jatka zpět, převzalo je loni v září. Zaplatilo za ně i bývalou prodejnu Bauhausu 80 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles