Ve finále soutěže na novou centrálu ČS v Praze jsou tři projekty

Praha - Nová centrála České spořitelny na Smíchově se bude stavět podle jednoho ze tří návrhů, které se dostaly do finále architektonické soutěže. Mezi finalisty jsou projekty od rakousko-české architektonické kanceláře Baumschlager Eberle Architekten/Pavel Hnilička architekti, švédské Tham Videgard Arkitekter a německé Kleihues + Kleihues. O tom, který z návrhů bude realizován, se rozhodne na přelomu léta a podzimu. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČS Filip Hrubý.

Centrála České spořitelny v jižní části projektu Smíchov City se začne stavět v roce 2021 a hotova má být o dva roky později. Nynější sídlo spořitelny je v Olbrachtově ulici v Praze 4.

Do soutěže, kterou spořitelna vyhlásila loni v září a která je dvoukolová, se přihlásilo 166 architektonických studií. Porota, složená ze zástupců banky a nezávislých odborníků, vybrala 15 firem z osmí zemí, které zpracovaly konkrétní návrhy podoby nového spořitelního kampusu. Z nich letos v březnu postoupilo do druhého kola šest návrhů a v červnu tři návrhy.

Sídlo spořitelny má mít podobu kampusu, jehož součástí budou vedle administrativních prostor služby využívané zaměstnanci banky a veřejností. "Věřím, že se náš nový kampus stane skutečným komunitním centrem obyvatel Smíchova i Pražanů, v němž budou moci zažít třeba také zajímavou výstavu či koncert. Velkou inspirací je pro nás v tomto smyslu vídeňská centrála Erste, která je přirozenou součástí komunitního života ve Vídni," uvedl generální ředitel ČS Tomáš Salomon.

Vlastníkem pozemků je developerská firma Sekyra Group a projekt dohromady zahrnuje 216.099 metrů čtverečních.

Česká spořitelna je největší banka v ČR podle počtu klientů, kterých má 4,7 milionu. Hlavním akcionářem je rakouská Erste Group.
0 comments
add comment

Related articles