V Praze dnes začne rekonstrukce Václavského náměstí


Praha - V Praze dnes začnou dělníci pracovat na obnově Václavského náměstí. Práce zahájí v jeho spodní části, kde bude rozšířen prostor pro pěší na úkor aut a přibudou pítka nebo zeleň. Rekonstrukce části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice bude stát asi 330 milionů korun a hotova bude do prosince 2021.


V budoucnu se promění i vzhled horní části náměstí, na kterou se mají podle plánů vedení města vrátit tramvaje. Novou podobu získá Václavské náměstí na základě projektu od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects z roku 2005.

Dělníci při rekonstrukci dolní části náměstí začnou s výměnou dlažby. Přibude místo pro pěší, a naopak ubude parkovacích míst. Uprostřed podle zástupců města vzniknou jakési rekreační prostory včetně fontány. Současné stromořadí se rozšíří, přičemž místo stromů, které jsou nyní na náměstí ve špatném stavu, budou vysazeny nové.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. Původně se jmenovalo Koňský trh a bylo zřízeno dekretem Karla IV. V 19. století bylo nejprve přejmenováno na Svatováclavské náměstí, posléze na Václavské.
0 comments
add comment

Related articles