V Ostravě se v dubnu začne stavět rezidenční objekt Nové Lauby


Ostrava – V centru Ostravy by v dubnu měla začít výstavba rezidenčního objektu Nové Lauby. Vybuduje ho soukromý investor a stavba by mohla být hotová nejpozději do tří let. Město si zpětně odkoupí část bytů i parkovacích stání. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).


Město projekt připravovalo více než čtyři roky. Nakonec se rozhodlo, že při výstavbě bude spolupracovat se soukromým investorem. Důvodem byla snaha podělit se o náklady na výstavbu objektu, město navíc předpokládá, že tento postup povede také ke zrychlení výstavby. "Máme k dispozici kompletní projektovou dokumentaci. Máme stavební povolení a máme vysoutěženého zhotovitele stavby," uvedl Macura. Objekt bude stavět sdružení BBB Nové Lauby, jehož členy jsou Bystroň Group, BBP Stavby a stavební společnost BAK.

"Investorovi prodáváme pozemek a kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. Investor nám zaplatí i za náklady za provedený a nezbytný archeologický průzkum. Tyto peníze nám zaplatí hned na začátku toho obchodního modelu. Po dokončení stavby město od investora nakoupí 31 bytů, což je více než třetina celkového počtu bytů, a 119 parkovacích stání, což je více než dvě třetiny," řekl Macura.

Investor by městu měl za pozemek a další náležitosti zaplatit přes 65 milionů korun. Město pak za nákup bytů, parkovacích stání a další příslušenství zaplatí 252 milionů korun.

V novostavbě s pěti nadzemními podlažími mezi ulicemi Velkou, Muzejní, Pivovarskou a Dlouhou vznikne 85 bytů od 1+KK po 4+KK, podzemní parkování se 173 místy a obchodní prostory. Náklady na výstavbu jsou odhadovány na 487 milionů korun bez DPH. Objekt vznikne v místě proluky, která byla v minulosti zastavěna. Bloková zástavba byla kvůli špatnému technickému stavu zbourána v 60. letech minulého století.
0 comments
add comment

Related articles