V Olomouci se chystá stavba administrativní budovy Element Office

Olomouc - V Olomouci se připravuje stavba další administrativní budovy. Sedmipodlažní objekt Element Office plánuje ostravská firma TGS Service postavit u hlavního nádraží nedaleko výškové budovy Regionálního centra Olomouc. ČTK informaci získala z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA.
    V nové administrativní budově, pro kterou je vyčleněn pozemek mezi stanicí STK a areálem firmy Mapei, mají být kanceláře i prodejní prostory. Budova je projektována s jedním podzemním a sedmi nadzemními podlažími. Kanceláře mají zabrat šest podlaží a projektovaná kancelářská plocha činí bezmála 5000 m². Součástí projektu je i 145 nových parkovacích míst.
    Investor chtěl stavbu administrativní budovy Element Office zahájit už letos a dokončit v roce 2017. Parametry projektu Element Office ale zatím neodpovídají novému územního plánu, který byl schválen na podzim loňského úřadu.
    Nabídka administrativních ploch se v Olomouci postupně zvyšuje. Například společnost CPI předloni u hlavního vlakového nádraží zprovoznila nový multifunkční komplex CPI City Center Olomouc, který disponuje celkem 6700 m² kancelářských prostor. Nové kanceláře jsou v Olomouci k mání také v komplexu BEA centrum či v opravené budově Salmova paláce v historickém centru Olomouce.
    Developerská společnost Hopr Group loni dokončila přestavbu bývalého sila poblíž centra Olomouce na administrativní objekt. Rekonstrukce léta nevyužívaného sila nedaleko železniční stanice Olomouc-město byla zahájena loni na jaře a stála zhruba 45 milionů korun.
    V Olomouci se připravuje stavba dalších administrativních komplexů. Dvě šestipodlažní administrativní budovy nazvané Nová Envelopa mají být postaveny poblíž křižovatky ulic Kosmonautů a Wittgensteinova. Investorem je společnost CS Property Private.
3 comments
add comment
Subject
Author
Date
a zase a znovu ...
raval
08.02.15 02:04
funkce ČKA
09.02.15 01:25
Vizualizace
Pavel Mlčoch
12.02.15 08:07
show all comments

Related articles