V Brně se veřejnosti otevřel další bazén, potěší plavce

Publisher
ČTK
02.06.2010 21:35
Czech Republic

Brno

Brno - Zájemci o kondiční i rekreační plavání získali v Brně další místo, kam mohou chodit. V městské části Řečkovice firma Galant otevřela sportovní areál, jehož součástí je pětadvacetimetrový bazén se šesti drahami. Postavila ho za přispění Brna i kraje. Dotace pokryly 40 procent nákladů, dalších 60 procent soukromé zdroje, řekl ČTK jednatel firmy Michal Kočař.
    Bazén by měl sloužit sportovním klubům, plavat by se tam měly učit děti ve školních kurzech. Plavecká škola Rybka, která při firmě působí, nabízí kurzy pro děti a mládež. Plánuje otevřít hodiny i pro dospělé, a to i  úplné neplavce.
    Podle vedoucí Zlaticy Kočařové se začíná stylem znak, který je nejjednodušší. Teprve, když ho plavci zvládnou, učí se kraul, který je náročnější na dýchání. "Až po zvládnutí těchto dvou plaveckých způsobů přecházíme na výuku koordinačně náročnějšího plaveckého způsobu - prsa," uvedla.
    Stavba je podle Kočaře pojatá jako úsporná, nejde ani o wellness, ani o  akvapark. Kromě plaveckého bazénu je tak v areálu malý bazének s vodou o teplotě 32 stupňů, který slouží k prohřátí a relaxaci, dále posilovna a místo k posezení u kávy a občerstvení.
    Sportovní areál v Družstevní ulici má pomoci doplnit možnosti plavání v Brně, které donedávna byly chudé. Nabídku pomohl rozšířit i akvapark v městské části Kohoutovice, který tam za 210 milionů korun postavila radnice. Otevíral se na jaře. Město nedávno získalo i plavecký stadion za Lužánkami s jediným padesátimetrovým bazénem v Brně. Nutně potřebuje rekonstrukci, zatím však není vypracován projekt.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
Bazén potěší plavce?!
R
03.06.10 01:54
Proc plavce
Jitka B.
16.06.10 02:12
show all comments

Related articles