Univerzita Pardubice chce koupit budovu bývalé Telegrafie

Publisher
ČTK
26.01.2020 09:10
Czech Republic

Pardubice

Pardubice – Univerzita Pardubice chce koupit budovu bývalé Telegrafie v Kyjevské ulici u pardubické nemocnice. Přemístila by tam Fakultu zdravotnických studií, která sídlí ve stísněných prostorách. Brownfield v Kyjevské ulici po bývalé Tesle plánuje přestavět společnost Linkcity, která uspěla v develo- perské soutěži pořádané Pardubicemi, samotný objekt Telegrafie ale vysoká škola opraví sama, řekl ČTK kvestor univerzity Petr Gabriel.


"V současné době máme fakultu umístěnou v budově, která je společná se Střední zdravotnickou školou. Prostory a podmínky už nejsou dostatečné a blízkost k nemocnici, s níž fakulta spolupracuje, je pro nás výhodná," uvedl Gabriel.

Podle něj je budova Telegrafie, nejstarší v celém areálu, poměrně zachovalá, i když zcela vybydlená. Bude ji jen nutné stavebně oddělit od sousedního přistavěného objektu a samostatně zanést do katastru nemovitostí.

Užitná plocha dvoupodlažní Telegrafie činí asi 3200 metrů čtverečních. Univerzita do ní chce přemístit odborné laboratoře, posluchárny, menší knihovnu, studijní oddělení, zázemí pro akademické pracovníky, zasedací místnosti a malé bistro. V budovách Střední zdravotnické školy, v níž má škola pětinový podíl, by zůstaly jen některé posluchárny.

Kupní cena objektu by podle Gabriela neměla být vysoká, škola by ji kupovala od města, kterému areál zatím patří, developer s transakcí souhlasí. Prodej by se uskutečnil zřejmě v příštím roce. Na rekonstrukci se vysoká škola bude snažit získat dotaci.

Opuštěný areál koupila na přelomu tisíciletí firma Foxconn a chtěla tam mít továrnu. Nakonec ho prodala Pardubickému kraji za symbolickou jednu korunu. Pardubice vlastní bývalou Teslu od roku 2012. Dar od hejtmanství město přijalo s podmínkou, že k němu a do sousední krajské nemocnice vybudují dopravní napojení a také parkoviště.
0 comments
add comment

Related articles