Studenti pomůžou městskému architektovi při mapování budov

Publisher
ČTK
13.07.2018 15:05
Czech Republic

Brno

Brno - Kancelář městského architekta zmapuje spolu se 16 studenty asi 10.000 budov v centru Brna a několika dalších čtvrtích. Zaměří se na bytové i obchodní domy, pasáže a mnohé další objekty. Naváže tak na loňské mapování maloobchodní sítě.


Letos v červnu kancelář provedla pilotní průzkum v historickém jádru města, do širšího centra se pak pustila se začátkem letních prázdnin. Výsledky poslouží třeba jako podklad k urbanistickým a územním studiím nových zástaveb.

"Díky průzkumu budeme například schopni lépe posoudit, jestli bude navržená zástavba vhodně navazovat na okolí,"
uvedl městský architekt Michal Sedláček v tiskové zprávě.

Studenti, kteří pomáhají s průzkumem, musí nejprve zpracovat dostupné statistické údaje a data. Poté vyrážejí do terénu informace ověřit a pomocí speciální aplikace na tabletu údaje kontrolují a editují.

"Podklady, které získají například z map, můžou být staré dva až tři roky. Některé domy nemusí od té doby stát, a naopak jiné jsou nově postavené,"
uvedl koordinátor průzkumu a sociální geograf kanceláře městského architekta Jiří Malý.

Sběr dat potrvá studentům celé léto. Je potřeba zmapovat asi deset tisíc budov. K místům, kterými se budou zabývat, patří například Zábrdovice, okolí kampusu, Veveří a Ponava nebo takzvané Jižní centrum. Kancelář architekta Brna poté získané informace zpracuje a uveřejní do konce roku.
0 comments
add comment