Strakonice chtějí postavit novou smuteční síň, vznikne studie

Publisher
ČTK
07.10.2021 08:00
Czech Republic

Strakonice

Strakonice – Strakonice plánují, že postaví novou smuteční síň. Radní dnes rozhodli, že nechají dopracovat studii k její stavbě. Hrubý odhad nákladů je 30 milionů korun. Síň je zastaralá, opravu bude potřebovat i celý hřbitov. ČTK to řekl místostarosta Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost).


Radní dnes jednali o architektonické studii se dvěma návrhy: buď smuteční síň opravit, anebo postavit novou. Dostali dvě varianty s doporučením od odboru rozvoje postavit novou. "Zvolili jsme dopracování studie k nové síni. Síň (současná) je morálně zastaralá, hřbitov jako takový potřebuje revitalizovat, smuteční síň je jedna z věcí. Je to čtyřicet, možná padesát let stará síň a potřebuje obnovu," řekl místostarosta.

Největší výhodou nové síně podle něj je, že se budou moci dál dělat smuteční obřady, dokud nevznikne nová. Provoz se tak nepřeruší, protože nová budova by měla být jinde než stará. Jak vyplývá z podkladů pro radní, nová síň by mohla stát v místech, kde je teď provozní objekt hřbitovní správy.

Obřadní síň opravil na jaře Český Krumlov, za dva miliony Kč. Má nové dveře, osvětlení, upravené zázemí i bezbariérový přístup. Výhledově plánuje radnice novou obřadní síň. Příští rok pak chce Krumlov dokončit opravy hřbitova včetně cest nebo obnovy zeleně, náklady budou 43 milionů korun.

Strakonice, v nichž žije asi 23.000 lidí, hospodaří letos se schodkovým rozpočtem s plánovanými příjmy 513,8 milionu Kč a výdaji 623 milionů. Schodek je 109,2 milionu, město ho pokryje z peněz z minulých let.
0 comments
add comment