Šternberk postaví novou mateřskou školku, bude stát 30 milionů

Publisher
ČTK
19.08.2012 10:15
Šternberk (Olomoucko) - Radnice ve Šternberku dostala čtyřmilionovou dotaci na stavbu nové mateřské školy v lokalitě Světlov. Nový objekt, v němž by mělo najít zázemí přes sto předškoláků, by měl být dokončen do příštího školního roku. Investice vyjde dohromady na více než 30 milionů korun. Nové zařízení by mělo městu především pomoci vyřešit problém s nedostatkem míst ve školkách. ČTK to sdělila mluvčí radnice Irena Černocká.
     "Technický stav části stávajících zařízení je přitom na hranici jejich životnosti a je třeba je nahradit. Proto město rozhodlo o vybudování čtyřtřídní mateřské školy o  kapacitě každé třídy 28 dětí na Světlově," uvedla mluvčí.
     Celkové náklady na výstavbu školky budou činit 30,8 milionu korun. Město tento týden získalo dotaci přes čtyři miliony korun, kterou schválil výbor regionální rady. "Projekt stavby nové mateřské školy na Světlově již běží, bylo vyhlášeno otevřené výběrové řízení o veřejných zakázkách tak, aby město mělo možnost získat nabídku od širokého okruhu dodavatelů," uvedla mluvčí. Město počítá s  tím, že by mělo v nebližších dnech získat nabídky uchazečů o zakázku a na přelomu srpna a září by už mělo znát dodavatele. Ten by se poté měl pustit do stavby.
     Radnice původně chtěla postavit dvě nové školky, každou pro 40 dětí. Na základě ekonomického vyhodnocení ale nakonec zvítězila výstavba jedné čtyřtřídní školky. Školka vznikne na "zelené louce". Dětem by měla začít sloužit v roce 2013. Do té doby zůstane zachována i MŠ Hvězdné údolí, která je ve špatném stavu a tamní problémy už hygienici nehodlají tolerovat. Prozatím tam město provedlo jen dílčí úpravy. Předškoláci se poté přestěhují do nového objektu.
     Současná maximální kapacita MŠ ve Šternberku je 364 míst ve 12 běžných třídách a dvou třídách se specializovanou logopedickou péčí. Město má také dohodu s obcí Lužice, která přijímá děti ze Šternberka. U letošních zápisů rodiče podali celkem 214 přihlášek, z toho bylo 32 duplicitních a někteří žadatelé nesplnili stanovená kritéria. Do mateřských škol ve Šternberku lze přijmout 112 dětí a dalších deset do MŠ Lužice. Bez místa tak zůstalo zhruba 40 dětí.
     S nedostatkem míst v mateřských školách se potýkají i další města a obce v kraji.
0 comments
add comment

Related articles