Starý a nový Barrandov v Praze 5 spojila lávka pro pěší

Publisher
ČTK
02.06.2006 16:20
Czech Republic

Prague

Praha - Starý a nový Barrandov v Praze 5 spojila nová lávka pro pěší a cyklisty. Vede mezi Slavínského ulicí a tramvajovou zastávkou K Barrandovu přes stejnojmennou rušnou silnici. Lávka neobvyklého tvaru byla dnes slavnostně otevřena. Zcela dokončena však ještě není.

Lávka nyní bude pět dní ve zkušebním provozu, zdůraznil v projevu starosta Milan Jančík (ODS). Podle mluvčího smíchovské radnice Jiřího Baumruka bude na stavební firmě, zda bude využívání lávky nějak omezeno nebo zda se na čas ještě zavře.
V části díla jsou zatím provizorní dřevěná madla zábradlí, která nahradí dílce z nerezové oceli. Dodělán není jeden ze dvou přístupů na lávku ze strany od nového Barrandova. Dělníci musí také upravit okolí.
Někteří lidé, kteří stáli u vzniku lávky, ČTK řekli, že stavební práce měly ještě několik dní trvat. Naznačili, že byla otevřena už dnes kvůli nadcházejícím sněmovním volbám.
Stavba lávky, jejíž rozpětí je zhruba 45 metrů, stála zhruba 37 milionů korun. Náklady nesla radnice Prahy 5. "Původně měla být lávka součástí výstavby tramvajové trati, pak ale z projektu vypadla," uvedl starosta. Obyvatelé si stěžovali, že je velmi obtížné bezpečně přejít silnici, po které jezdí stovky aut. Proto se radnice rozhodla, že lávku postaví sama. Bezbariérovou ocelovou lávku ve tvaru ležatého písmene S navrhl architekt Patrik Kotas, který projektoval tramvajovou trať na Barrandov. Bílá a modrá barva přemostění ladí se vzhledem tramvajové zastávky. Ojedinělá ocelová konstrukce lávky je zavěšena na dvou pilířích, které stojí vedle silnice.
0 comments
add comment