Semilská radnice zahájí velké úpravy sídliště V Řekách

Source
Petra Laurinová
Publisher
ČTK
02.07.2007 10:45
Czech Republic

Semily

Semily - Semilská radnice zahájí po prázdninách první etapu revitalizace sídliště V Řekách. Po třech letech se jí podařilo získat na přeměnu největšího třítisícového sídliště ve městě dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. Stát dá na regeneraci panelové zástavby šest milionů korun a město přidá ze svého rozpočtu 2,5 milionu korun. ČTK to řekl starosta Jan Farský.

Nejprve se začne opravovat Bavlnářská ulice, komunikace dostane nový povrch, vzniknou tam nové chodníky a 82 parkovacích míst. „Přijdeme tím ale asi o 20 vzrostlých zhruba 50 let starých platanů, ale minimálně stejný počet stromů vysadíme jinde," dodal starosta.
Přestože lidé o kácení předem vědí, neobejde se podle Farského bez stížností. V anketách města o tom, co by lidé chtěli nejvíce, vždy vítězí zeleň a parkovací místa. "Oba požadavky ale nejdou dohromady," poznamenal starosta s tím, že sídliště netrpí nedostatkem zeleně a řada stromů se musí prořezávat. Asfaltový povrch udělá město i na spojce podél Jizery do Bitouchova. Do budoucna tak vznikne kolem sídliště zhruba dvoukilometrový okruh pro in-line bruslaře.
Regenerace sídliště V Řekách, postaveného před téměř 30 lety, je rozložená do osmi etap. Celkově by měla přijít na nejméně 130 milionů korun. Problémy s parkováním zmizí až se stavbou parkovacího domu, který by se měl V Řekách objevit až na závěr velké přeměny. Bude stát 41 milionů korun a vznikne v něm 135 parkovacích míst. Kromě opravy silnic a chodníků chce město investovat do zateplení panelových domů a výměny oken. Pokračování revitalizace sídliště je závislé na tom, jestli se městu podaří i v příštích letech získat znovu podporu státu.
0 comments
add comment