Rakouský architekt Matthias Hein hostem Salonu dřevostaveb

Publisher
Tisková zpráva
15.01.2014 13:45
Matthias Hein
Prodesi
Hein-Troy architekten

Letošní, již 9. ročník nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb navštíví známý rakouský architekt Matthias Hein. Díky spolupráci pořadatelů a Rakouského kulturního fóra se tak budou moci zájemci seznámit nejen s jeho nejnovější prací, ale především s fenoménem rakouské oblasti Vorarlberska, která je celosvětově uznávanou kolébkou kvalitní moderní architektury. Přednáška Mathiase Heina se koná v auditoriu Salonu dřevostaveb v sobotu 8. února od 15.40 hodin.

Schoppernau - Südansicht FE

Matthias Hein
představí svůj pohled na architekturu ze dřeva a podělí se o své zkušenosti. To vše na ukázkách práce ateliéru HEIN Architeken. Sám k tomuto tématu říká: „Architektonický design je jako odkrývání tajemství“. Jeho ateliér vytváří projekty po pečlivé analýze co nejširšího spektra parametrů, které se promítají do výsledné podoby domu.

To vše a mnoho dalšího si ukážeme na příkladu projektu mateřské školky Muntlix. Tento pozoruhodný projekt  je také zařazen do letošního Salonu dřevostaveb a můžete jej obdivovat v publikaci Ročenka dřevostaveb.Mathias Hein není jediným zahraničním architektem, který se tento den představí pražskému publiku. Pozvání přijal také norský architekt Geir Brendland a slovenský architekt Pavol Pokorný. Více informací naleznete na www.salondrevostaveb.cz.

Matthias Hein (1973)

Vystudoval Technickou univerzitu ve Vídni. Je členem výboru architektonické asociace Vorarlberska, druhé nejmenší rakouské spolkové země, která je od nepaměti spjata s architekturou ze dřeva. V rámci veletrhu Dřevostavby vystoupí se samostatnou přednáškou. Za svou práci získal mnohá ocenění. Namátkou 1. cena v soutěži Městské centrum Schoppernau nebo 1. cenu za Komunitní centrum Übersaxen. V letech 2006 – 2011 spolupracoval s architektem Juri Troyem, se kterým měli společný ateliér.

Salon dřevostaveb
je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie www.salondrevostaveb.cz .
0 comments
add comment

Related articles