Příbram letos opraví hlediště v Divadle Antonína Dvořáka

Publisher
ČTK
17.01.2020 14:00
Czech Republic

Příbram

Václav Hilský


Příbram – Příbram letos opraví hlediště v Divadle Antonína Dvořáka. Na akci za 9,3 milionu korun bez DPH chce získat dotaci, která pokryje většinu nákladů. Práce jsou naplánovány na divadelní prázdniny, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).


V divadle se při úpravách sníží počet řad z 15 na 13, návštěvníci se ale dočkají většího komfortu. Nyní má příbramská scéna 488 míst, nově by to mělo být kolem 460. Kromě výměny sedadel se počítá také se změnou jejich výškového uspořádání.

Radní již schválili podání žádosti o dotaci, město by se na financování mělo podílet ze čtvrtiny. "Jsme pochopitelně odhodláni tu rekonstrukci hlediště udělat i v případě, že by nám ta dotace přiznána nebyla, protože divadlo si rekonstrukci hlediště dlouhodobě zaslouží," uvedl starosta.

Původně se mělo hlediště přestavovat loni, vedení města ale nakonec soutěž zrušilo. Důvodem byly námitky jednoho z uchazečů o zakázku. Radnice se obávala možných průtahů a narušení divadelní sezony, akce se proto přesunula na letošní rok.

Podle zástupkyně ředitele divadla Anny Čiperové si návštěvníci nejčastěji stěžují na sedačky na velké scéně a na celkový stav malé scény. Celý komplex, v němž jsou dvě divadelní scény, estrádní sál i kino, se stavěl podle návrhu architekta Václava Hilského. Opona se v divadle poprvé zvedla 12. září 1959. Od roku 2006 je budova kulturní památkou.

Budova není v dobrém stavu, na její celkovou opravu by bylo podle dřívějších odhadů zapotřebí téměř 175 milionů korun. Taková zásadní rekonstrukce ale zatím není v možnostech města. Město v poslední době v kulturním domě investovalo do nového výtahu.
0 comments
add comment

Related articles