Představitelé developerské firmy z Brněnska jsou ve vazbě

Source
Vladimír Klepáč
Publisher
ČTK
03.07.2009 00:15
Czech Republic

Prague

Brno 1. července (ČTK) - Ve vazbě jsou od neděle dva představitelé developerské firmy z Brněnska podezřelí z podvodů za více než 17 milionů korun. ČTK v minulosti informovala, že firma slibovala výstavbu rodinných domů, u 26 projektů ale záměr nedotáhla do konce. Představitelům společnosti nyní hrozí až 12 let vězení. Ve vazbě skončili, aby se nemohli vyhýbat trestnímu stíhání, řekla ČTK mluvčí policie Soňa Svobodová.

    Dvojice mužů byla původně stíhána na svobodě. Když se je ale kriminalisté vydali v uplynulých dnech navštívit, zjistili, že sídlo jejich firmy i jejich byty byly prodány v exekuci.
    Oba muže vypátrali až v penzionu u Znojma. Zdržovali se tam ve společnosti osoby, která byla v celostátním pátrání, uvedla mluvčí. Policisté proto všechny tři zatkli a požádali soud o vzetí představitelů firmy do vazby. Soud jim vyhověl.
    Developerská společnost z Brněnska odváděla podle policie tak špatnou práci, že část jejich rozestavěných domů bylo nutné strhnout. Mezi podvedenými je nejen 26 investorů, ale také bezmála 30 dodavatelských firem, jimž společnost nezaplatila.
0 comments
add comment