Praha tento týden podepíše memorandum o koncertní síni

Publisher
ČTK
10.05.2010 14:30
Czech Republic

Prague

Praha - Zástupci hlavního města a Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze tento týden podepíšou memorandum o spolupráci. ČTK to bez dalších podrobností řekl mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Obě strany chtějí nejprve najít místo, kde by nová síň mohla stát. Nový koncertní sál by v budoucnu využil právě festival Pražské jaro, který po pětašedesáté začne v metropoli tuto středu.

    Na tom, že koncertní sál Praze chybí, se shodují jak hudebníci, tak politici a úředníci. "Dlouhá léta v Praze zraje výzva v tom smyslu, že by bylo dobré postavit nový koncertní sál. Jak bude vypadat, zda bude samostatnou koncertní síní, nebo součástí nového většího kulturního centra, je otevřená záležitost," uvedl Bělor. Radní pro kulturu Ondřej Pecha už dříve ČTK řekl, že by budova měla sloužit nejen koncertům, ale i dalšímu kulturnímu využití.
    Koncertní sál by měl mít minimální kapacitu 1800 míst. Postup při přípravě by měl řešit koordinační výbor, v kterém budou zástupci města, útvaru rozvoje i nedávno vzniklého spolku.
    Spolek usilující o výstavbu síně podle Bělora nechce být stavitelem, ale spíše "konzultačním bodem a inspirátorem" při řešení tohoto problému. "Chceme, aby sál nebyl pomníkem, ale stal se integrální součástí pražské kulturní infrastruktury. Sál může dotvořit zatím nedotvořené architektonické nebo urbanistické území Prahy, nebo může být středobodem nějakého developerského území, kterých je na území Prahy mnoho," poznamenal ředitel Pražského jara.
    Spolek pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze se podle ředitele festivalu Pražské jaro Romana Bělora v brzké době otevře dalším osobnostem nejen z oblasti kultury. "Spolek nabídne členství mnoha dalším lidem i veřejnosti," řekl ČTK Bělor. Členy občanského sdružení jsou kromě ředitele Pražského jara také architekt Josef Pleskot nebo dirigent Jiří Bělohlávek.
5 comments
add comment
Subject
Author
Date
1. otázka
Vích
10.05.10 04:06
odpověď
ondrejcisler
10.05.10 10:43
re ondrejcisler
Vích
10.05.10 11:55
samochvála Pakulu
Josef Čančík
11.05.10 10:25
...
ondrejcisler
12.05.10 11:59
show all comments