Praha přidá peníze na rozšíření hřbitova v Hostivaři

Publisher
ČTK
03.06.2019 18:00
Czech Republic

Prague

Hostivař

Praha - Hlavní město přidá 15,5 milionu korun na rozšíření hřbitova v Hostivaři, které se proti původnímu plánu prodraží na více než dvojnásobek. Přidělení peněz pro příští rok dnes schválili pražští radní. Podle schváleného dokumentu činila původní celková částka, o kterou Správa pražských hřbitovů (SPH) požádala, 14 milionů korun. Nyní se zvedla na 29,5 milionu korun. Důvodem jsou úpravy projektu a vyšší ceny stavebních prací.


SPH má na rozšíření hřbitova pravomocné stavební povolení. Stavba by tak měla začít letos a skončit v příštím roce před dušičkami. Původní odhad rozpočtu podle dokumentu vycházel pouze ze studie, proti které bylo nutné záměr rozšířit. Navíc od doby jejího vzniku ceny stavebních prací vzrostly od 20 až 25 procent.

Architektonickou soutěž na podobu rozšíření hřbitova vyhlásila SPH ve spolupráci s městským Institutem plánování a rozvoje v roce 2015, výsledky jsou známy od poloviny následujícího roku. Zvítězil návrh autorského týmu Stanislav Krčmárik, Ľubica Lašáková, Lukáš Radošovský, Róbert Bakyta, Matúš Grega-Jakub, Peter Janeček a Ivan Boroš.

Správa pražských hřbitovů se stará zhruba o 230.000 hrobů na 29 hřbitovech. Kolem 40 procent hrobů je opuštěných a nezaplacených. Kapacita pražských hřbitovů je podle SPH dostatečná. Řada hřbitovů má ještě vyhrazeny rezervní plochy pro rozšíření a 90 procent pohřbů je žehem, což znamená menší nároky na plochu.
0 comments
add comment

Related articles