Praha plánuje koncepci sportu, určí mimo jiné postup investic

Publisher
ČTK
07.01.2019 16:35
Czech Republic

Prague

Praha - Hlavní město si nechá vypracovat koncepci rozvoje sportu, na jejímž základě určí mimo jiné i to, kde v budoucnu vzniknou nová sportoviště. Radní pro školství, sport a volný čas Vít Šimral (Piráti) v rozhovoru pro ČTK uvedl, že by měla být hotova v červnu. Vedení města má již teď jasno o několika velkých projektech, které plánuje samo nebo se na nich podílí. Jedná se například o atletickou halu, areály vodních a zimních sportů nebo multifunkční sportoviště.


"Asi v březnu budeme vyhlašovat výběrové řízení na novou koncepci rozvoje sportu v Praze. Bude to zakázka v řádu jednoho, jednoho a půl milionu," uvedl radní. Stávající koncepce je podle něj zcela nedostatečná a byla narychlo udělaná jen pro to, aby se naplnila zákonná povinnost. Součástí otázek, na které by měl nový dokument odpovědět, je podle radního i otázka správy sportovišť a budování nových.

"Další rozvoj sportovních projektů hlavně v menších městských částech bude právě na základě koncepce rozvoje, která se bude prolínat i s koncepcí rozvoje školství. Protože celý náš program je o tom, že chceme podporovat hlavně mládežnický sport a obecně sportování dětí," vysvětlil Šimral.

Už teď má Praha podle radního jasno v tom, že bude chtít vybudovat multifunkční sportovní halu, a to pravděpodobně podle staršího projektu na Vysočanské. V případě dalších již jasných velkých projektů bude hrát hlavní město roli partnera, protože je budují buď stát, nebo soukromník.

Ministerstvo školství plánuje v Praze postavit atletickou halu a také areál pro vodní sporty s novým umělým kanálem v Troji. Pro oba záměry magistrát poskytne pozemky, stejně jako v případě gymnastické haly pojmenované po Věře Čáslavské, kterou bude ve Stromovce stavět Olymp Centrum sportu ministerstva vnitra. Nejblíže zahájení stavby je pak podle radního areál ledových sportů na Jižním Městě, který staví soukromník a měl by se lidem otevřít v květnu 2020. Šimral dodal, že město v něm plánuje zajistit kapacity pro školní bruslení a na oplátku bude provozovateli platit část provozních výdajů.

Pokud jde o další projekty, magistrát podle Šimrala podpoří například stavbu multifunkčního hřiště, kterou plánuje klub Bohemians ve Strašnicích. Ve spolupráci s Prahou 10 je v plánu také rekonstrukce plaveckého stadionu Eden a fotbalového stadionu Ďolíček. S ministerstvem školství bude město jednat o rekonstrukci stadionu Přátelství na Strahově.

U již existujících sportovišť bude magistrát na základě dat získaných od Pražské tělovýchovné unie usilovat o to, aby v době, kdy nejsou obsazena oddíly, mohla tělocvičny, sokolovny a další sportoviště využívat veřejnost. Zároveň chce magistrát podle radního na webu www.prahasportovni.cz poskytovat lidem aktuální informace o momentální obsazenosti všech sportovišť.
0 comments
add comment

Related articles