Praha 6 vyzvala magistrát k jednání o výkupu či směně pozemků u Džbánu

Publisher
ČTK
01.03.2022 18:45
Czech Republic

Prague

Vokovice


Praha - Radnice Prahy 6 vyzvala magistrát, aby začal jednat s vlastníky pozemků u koupaliště Džbán o jejich výkupu nebo směně. Na pondělním jednání o tom rozhodli zastupitelé městské části. Ti zároveň schválili odmítavé stanovisko k jakékoliv výstavbě v okolí koupaliště. Zastupitelé Prahy v minulém týdnu odmítli podnět ke změně územního plánu, která by umožnila firmě Molepo na pozemcích stavět. Proti výstavbě se postavili i místní obyvatelé, kteří sepsali petici. Firma Molepo je vlastníkem pozemků od roku 2012.


Zastupitelé se usnesli na tom, že pro radnici je prvořadé, aby areál sloužil veřejnosti. "Ve spolupráci s hlavním městem jsme proto připraveni jednat o směně a výkupu pozemků. Pokud bychom dostali pozemky kolem vodní nádrže pod vlastní kontrolu, můžeme pracovat na revitalizaci areálu," uvedl místostarosta Jakub Stárek.

Městská část by chtěla ze Džbánu vybudovat sportovně-rekreační areál. Kromě možnosti koupání by zde byly rovněž další možnosti trávení volného času. Území okolo nádrže je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí. Podle nynější podoby územního plánu lokalita slouží výhradně odpočinku a rekreaci.

Firma chtěla v lokalitě stavět už dříve. Plán ale tehdy narazil na odpor obyvatel Prahy 6 a vedení radnice. Veřejnost se proti výstavbě ozvala i nyní. Petici proti zástavbě pozemků podepsalo asi 9000 lidí.

Firma Molepo získala celý areál v roce 2012 za zhruba 53 milionů Kč a byla jediným účastníkem dražby majetku likvidovaného státního podniku Pražská kanalizace a vodní toky. Lídr Prahy Sobě Jan Čižinský v minulém týdnu označil tehdejší postup, u kterého byli někteří současní zastupitelé ODS, za nestandardní. Vyzval firmu, aby pozemky převedla zpět na město za tehdejší cenu. Zástupci firmy i ODS kritiku tehdejšího postupu ostře odmítli.
0 comments
add comment

Related articles