Počet nově zateplených domů meziročně vzrostl o 8%

Publisher
ČTK
15.10.2010 15:35
Czech Republic

Prague

Praha - Počet nově zateplených domů v Česku letos meziročně vzrostl o osm procent. Ročně se zateplí 16 milionů metrů čtverečních domovních stěn v hodnotě kolem 16 miliard korun. ČTK to dnes sdělil Cech pro zateplování budov.
    "V letošním roce můžeme po mírném propadu opět vidět nárůst množství zateplených ploch. Ten je způsoben jednak větším uvědoměním a zodpovědností lidí v souvislosti s rostoucími cenami energie a tepla, včetně různých motivačních nástrojů, kterými jsou různé podpůrné programy," uvedl předseda cechu Milan Machatka.
    V Česku je podle cechu stále kolem 200 milionů metrů čtverečních ploch, které čekají na zateplení. Týká se to hlavně rodinných domů. Zanedbáno má být 45 procent panelových domů a 88 bytů v  ostatních domech.
    V Evropě se podle cechu ročně zateplí 150 milionů metrů čtverečních domů. Ve vyspělých zemích se stejnými klimatickými podmínkami se ročně zatepluje kolem půl metru až jednoho metru čtverečního ploch na jednoho obyvatele. V Česku je to nyní ročně 1,6 metru čtverečního zateplených ploch na obyvatele.
0 comments
add comment